Kubacki zarobił mniej niż Lewandowski w jeden dzień

Autor: AP Kubacki zarobił mniej niż Lewandowski w jeden dzień

EGZEKUTOR Lewandowski! Zdobył 20. bramkę w tym sezonie [WIDEO]

2020-01-19 17:08

Bayern Monachium rozbił Herthę Berlin aż 4:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Polski napastnik pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany w 73. minucie meczu. To 20. bramka Lewego w tym sezonie Bundesligi.

Bawarczycy długo się męczyli w meczu z Herthą i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie Bawarczycy urządzili sobie wielkie strzelanie.

Rozpoczął Thomas Muller w 60. minucie meczu. Chwilę później do siatki trafił Lewandowski, ale po interwencji VAR-u, gola nie uznano. Kilka minut później wątpliwości już nie było. W polu karnym faulowany był Leon Goretzka, a do jedenastki podszedł Lewandowski. Gwiazdor reprezentacji Polski w takich sytuacjach nie zwykł się mylić i pewnie posłał piłkę do bramki. Po golu dołożyli jeszcze Thiago Alcantara i Ivan Perisić.

To 20. gol Lewandowskiego w Bundeslidze. Tyle samo ma Timo Werner z RB Lipsk.

Bayern zajmuje 2. miejsce w lidze niemieckiej ze stratą 4 punktów do Lipska.