Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

FC Barcelona nie składa broni. Szykuje się batalia o Lewandowskiego? W grze ogromne pieniądze

2022-05-06 21:49

Tematem numer jeden dla wielu kibiców i sympatyków piłki nożnej jest to, jak potoczą się losy Roberta Lewandowskiego. Polak na razie nie jest pewny tego, czy przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium, czy też będzie mógł odejść już tego lata. Jednym z klubów, który widziałbym Lewandowskiego w swoich szeregach jest FC Barcelona. Duma Katalonii ma zamiar wyłożyć za napastnika ogromne pieniądze.

Od kilku dobrych tygodni toczą się dywagacje, jakie losy czekają Roberta Lewandowskiego. Kontrakt kapitana reprezentacji Polski z Bayernem Monachium dobiega końca w czerwcu 2023 roku. Choć czasu jest jeszcze dużo, trzeba pamiętać, że na pół roku przed wygaśnięciem umowy Lewandowski będzie mógł podpisać kontrakt z innym klubem.

Zbigniew Boniek dobitnie o nadziei polskiej piłki. Jego słowa nie zostawiają wątpliwości, stanowcze słowa

Barcelona szykuje ofertę za Lewandowskiego? Nowe doniesienia

Sytuacji, w której napastnik odszedłby za darmo Bayern za wszelką cenę chce uniknąć. Jeśli więc nie udałoby się dojść do porozumienia z Lewandowskim, ostatnią okazją na zarobek byłoby najbliższe okienko transferowe. Pojawiają się jednak doniesienia, że monachijczycy nie myślą o sprzedaży swojej największej gwiazdy i chcą go zatrzymać.

Legia Warszawa bliska straty swojego lidera. Szykuje się głośny transfer, Mateusz Wieteska rozchwytywany

Ale chętnych na Lewandowskiego na pewno by nie brakowało. Najwięcej w ostatnim czasie mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony FC Barcelona. Problemem może być jednak suma odstępnego, jaką ewentualnie chciałby Bayern. Blaugrana nie może szastać pieniędzmi, bo pogrążona jest w sporym kryzysie finansowym.

Sonda
Który klub powinien wybrać Robert Lewandowski?

Wielkie pieniądze w grze. Barcelona wyda miliony na Lewandowskiego?

Początkowo mówiło się, że Barcelona jest w stanie zapłacić nieco ponad 30 milionów euro. Taka kwota miałaby nie zadowalać Bawarczyków. Teraz hiszpański "AS" donosi, że Blaugrana szuka środków na jeszcze większą kwotę odstępnego. Mówi się, że ta wzrosnąć mogłaby nawet do 40 mln euro, a więc 189 mln złotych.

Na pewno byłby to dość spory wydatek dla klubu ze stolicy Katalonii. Wciąż nie wiadomo również, czy taka suma zadowoliłaby Bayern Monachium. W niektórych przekazach medialnych przewijało się, że właśnie 40 mln to minimum, jakie Bawarczycy chcieliby otrzymać za Lewandowskiego. Sytuacja na pewno będzie rozwojowa.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Najnowsze