Hajto, Olisadebe, Wałdoch... Gwiazda Borussii Dortmund wspomina polskich piłkarzy [WIDEO]

2020-03-24 20:54 MC
Tomasz Hajto
Autor: Cyfrasport Tomasz Hajto

Mistrz świata z 2014 roku Mats Hummels grał w trakcie swojej kariery z kilkoma polskimi piłkarzami, między innymi z Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem. Których reprezentantów Polski kojarzył wcześniej? Odpowiedział na to pytanie w rozmowie z kanałem "Po Gwizdku" na YouTube.

- Pierwszym polskim piłkarzem, którego mam w głowie, jest Emmanuel Olisadebe. Pamiętam, że strzelał bardzo dużo bramek. To on jest pierwszym polskim reprezentantem, który zapadł mi w pamięć - powiedział Mats Hummels na kanale "Po Gwizdku" na YouTube.

Robert Lewandowski HARUJE na internetowym treningu Bayernu! Pokazał jak to wygląda [WIDEO]

- Był też Tomasz Hajto z wieloma faulami, żółtymi i czerwonymi kartkami. Wałdoch... Jak miał na imię? Tomasz Wałdoch. Grali razem w Schalke. Tak. Tę dwójkę widziałem w Bundeslidze - dodał.

Mats Hummels: Łukasz Piszczek nazywa mnie Smerfem Ważniakiem [WIDEO]

Hummels grał u boku Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Piszczka. Pierwszym polskim piłkarzem, z którym dzielił szatnię był jednak ktoś inny. - Wydaje mi się, że w młodzieżówce Bayernu Monachium był Daniel Sikorski. Napastnik. To on był pierwszym Polakiem, którego spotkałem jako profesjonalny piłkarz. To było w drużynie U-19 i w drugim zespole Bayernu - zauważył Niemiec.

Cały materiał z Matsem Hummelsem można obejrzeć na kanale "Po Gwizdku".

Najnowsze