Lewandowski pójdzie POD NÓŻ! Bayern musi liczyć się z absencją Polaka

2019-12-12 17:30 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Jesienią bardzo głośno było o tym, że Robert Lewandowski musi przejść drobny, ale konieczny do wykonania zabieg przepukliny pachwinowej. Polak znajdował się jednak w fantastycznej formie trafiając do siatki w każdym kolejnym meczu i decyzję o pójściu pod nóż ciągle odkładał na później. Wszystko jednak już wskazuje na to, że "Lewy" zdecyduje się doprowadzić tę kwestię do porządku w najbliższych dniach.

Od samego początku rozgrywek aż do niedawna kapitan reprezentacji Polski był nie do zatrzymania. Trafiał w każdym spotkaniu klubowym, a swoje zrobił także w kadrze, która dzięki jego bramkom wywalczyła bezproblemowy awans na mistrzostwa Europy w przyszłym roku. W ostatnich pojedynkach Polak nieco wyhamował, ale jego statystyki i tak pozostają obłędne. W 22 potyczkach rozegranych w Bayernie w tym roku, snajper trafił do siatki rywali aż 27 razy.

Nic więc dziwnego, że decyzja o przejściu drobnego zabiegu, choć prędzej czy później konieczna do podjęcia, była regularnie odkładana w czasie. I wszystko wskazuje na to, że Lewandowski chce rozwiązać tę kwestię już w najbliższych dniach. Sam przed kilkoma tygodniami mówił, że rozważa poddanie się operacji po ostatnim ligowym meczu w tym roku, który Bayern rozegra z VfL Wolfsburg. I tak właśnie się stanie. Lewandowski zabieg przejdzie przed Wigilią.

Ewentualna absencja "Lewego" bez wątpienia stanowiłaby dla monachijczyków spory problem. Ich strata do liderującej Borussii Monchengladbach wynosi już bowiem siedem punktów i kolejne wpadki są wykluczone.

Przed starciem z "Wilkami", Bawarczycy zmierzą się jeszcze z Werderem Brema oraz SC Freiburg.