Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund

i

Autor: East News Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek opowiedział o swoich przejściach z wielkim gwiazdorem. Polak szybko pożałował

2021-12-25 21:45

Łukasz Piszczek przez lata pisał swoją historię jako jeden z najlepszych polskich piłkarzy. Były członek kadry przez wiele lat stanowił o sile Borussii Dortmund, w barwach której stoczył mnóstwo pojedynków na najwyższym światowym poziomie. Miało to też miejsce w wielkich hitach z Bayernem Monachium i właśnie o jednym z nich teraz "Piszczu" szczerze opowiedział.

Przez kolejne sezony nikt nie potrafił wyobrazić sobie reprezentacji Polski bez Łukasza Piszczka w składzie. Po mundialu w Rosji stało się to jednak koniecznością. Prawy obrońca zadecydował, że nie będzie dłużej występował z orzełkiem na piersi. Rok później na murawie PGE Narodowego zorganizowano mu wspaniałe pożegnanie przy okazji pojedynku kadry ze Słowenią. Po zeszłym sezonie "Piszczu" opuścił także Borussię Dortmund, z którą związał swoją zagraniczną karierę.

ZOBACZ TEŻ: Zbigniew Boniek popełnił ogromny błąd? Chodzi o kontrakt Sousy, ustaliliśmy szczegóły

W "Kanale Sportowym" były kadrowicz podzielił się jednym ze wspomnień z pojedynku pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium. - Przegraliśmy chyba 1:5. Przy wyniku 1:1 założyłem Ribery'emu siatkę na środku boiska. Jak go przedryblowałem to widziałem jego minę. A potem, jak Bayern strzelił na 2:1, strasznie mnie skręcił. Wtedy sobie pomyślałem - po co mi to było... - opowiada z uśmiechem Piszczek.

Sonda
Czy Paulo Sousa faktycznie porzuci reprezentację Polski?

Obecnie branie udziału w widowiskach na takim poziomie pozostaje dla Łukasza Piszczka oczywiście pięknym wspomnieniem. Aktualnie obrońca kontynuuje karierę w LKS Goczałkowice-Zdrój i walczy o to, aby bliski jego sercu zespół piął się jak najwyższej na szczeblach piłkarskich w Polsce. Aktualnie w swojej grupie III ligi LKS zajmuje pierwszą lokatę i zmierza po awans na szczebel centralny.

Wojciech Nowicki: współpraca z trener Joanną Fiodorow jest idealna.
Najnowsze