Manuel Neuer

i

Autor: AP PHOTO Manuel Neuer

Szczere wyznanie

Manuel Neuer mierzył się z groźną chorobą. Gwiazdor Bayernu przeszedł trzy operacje, prawda wyszła na jaw

2022-11-02 16:27

Jak przez wiele lat o sile ofensywnej Bayernu Monachium stanowił Robert Lewandowski, tak podstawą defensywy „Die Roten” był Manuel Neuer. Teraz okazało się, że Neuer musiał mierzyć się nie tylko z napastnikami rywali, ale także problemami zdrowotnymi. Niemiec wyjawił, że walczył z nowotworem i przeszedł trzy operacje!

W ostatnich latach w barwach Bayernu Monachium występowało wielu zawodników, których bardzo mocno kojarzy się z tym klubem. Lahm, Robben, Ribery, Lewandowski czy Mueller to tylko kilka nazwisk. Wśród nich powinno się wymienić nie tylko zawodnika z pola, ale też bramkarza, Manuela Neuera, który występuje w Bayernie od ponad 11 lat! Do tej pory jedyne problemy zdrowotne Niemca, o jakich głośno się mówiło, były związane z grą na boisku. Nieoczekiwanie 36-latek wyznał, że walczył on nie tylko z kontuzjami, ale także bardzo groźną chorobą, a dokładniej – nowotworem skóry.

Manuel Neuer zdecydował się na szczere wyznanie

Wszystko wyszło na jaw przy okazji założenia przez bramkarza... nowej marki kosmetyków. Wraz z tenisistką Angelique Kerber golkiper Bayernu Monachium uruchomił markę „Newkee”, w ofercie której znajdują się m.in. kremy z filtrem UV, chroniące przed tym szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez słońce.

Neuer przy okazji promocji marki wspomniał, że sam ma przykre wspomnienia z chorobami skóry, które mogą być wywołane przez promienie UV. – Oboje mamy osobiste historie związane z chorobami skóry. W przypadku Angelique to przebarwienia wywołane słońcem. W moim - rak skóry. Musiałem przejść trzy operacje – wyjawił niespodziewanie bramkarz Bayrenu, który wcześniej nie wspominał o takich problemach ze zdrowiem. Chodziło o znamiona, znajdujące się na twarzy Manuela Neuera.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Najnowsze