Mateusz Borek, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport/AP Photo Mateusz Borek, Robert Lewandowski

Mateusz Borek pewny swego w sprawie Lewandowskiego. Słynny dziennikarz był gotów nawet… założyć się!

2022-05-16 18:49

Robert Lewandowski po wielu latach spędzonych na Allianz Arenie powiedział „dość!”. Polak zapowiedział już, że nie przedłuży kontraktu wygasającego w czerwcu 2023 roku. Teraz trwa dyskusja, czy Bayern wypuści Polaka już latem tego roku, czy napastnik będzie musiał wypełnić kontrakt do końca. Mateusz Borek ma swoje zdanie na ten temat i jest tak pewny swego, że postanowił się nawet założyć o sprawę Lewandowskiego z Arturem Wichniarkiem.

Po ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 Robert Lewandowski powiedział więcej, niż przez ostatnie parę miesięcy. Nasz najlepszy napastnik zdradził, że nie otrzymał nawet konkretnej oferty od swoich pracodawców i teraz nie zamierza przedłużać swojego kontraktu, nawet jeśli dostanie propozycję nowej umowy. 33-latek powiedział także, że starcie z VfL Wolfsburg mogło być jego ostatnim w barwach Bayernu Monachium, choć podkreślił, że to jeszcze nic pewnego. Wszystko wskazuje więc na to, że bawarski klub, zgodnie z oficjalnymi komunikatami, nie zamierza sprzedawać Polaka i chce, aby jeszcze w przyszłym sezonie reprezentował on jego barwy. W programie „Moc Futbolu” na Kanale Sportowym Mateusz Borek twierdzi jednak, że Polak zdoła odejść już tego lata i nawet założył się o to z Arturem Wichniarkiem!

Smutne wieści w sprawie Lewandowskiego. To będzie prawdziwy cios, marzenia legły w gruzach?

Lewandowski odejdzie już latem? Borek jest pewny

 W programie „Moc Futbolu” dziennikarze i eksperci dyskutowali m.in. na temat odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Zdaniem Mateusza Borka, Bayern popełnił wiele błędów w rozmowach z Robertem Lewandowskim. – Fakty są takie, że Bayern Monachium nie do końca mówił prawdę Robertowi Lewandowskiemu na temat, na przykład, Erlinga Haalanda. Robert był wielokrotnie uspokajany, że Haaland nie jest takim poważnym celem transferowym, że to są spekulacje medialne. (…) W zasadzie do ostatniego momentu ważyły się losy Haalanda, czy wybierze Bayern, czy Manchester City. Kiedy okazało się, że wybrał Manchester, to zaczęły wypływać te fakty na powierzchnię, że jednak były z nim rozmowy do samego końca – powiedział Borek i wyjaśnił, co mógł zrobić bawarski klub. – Myślę, że Robert Lewandowski jest dziś na tym etapie zawodowego życia i świadomości biznesowo-sportowej, że gdyby ktoś kilka miesięcy temu mu zakomunikował, że Haaland jest priorytetem klubu, pograją dwa lata razem, a potem powoli będzie schodził ze sceny, to byłoby inaczej. Takiej rozmowy nie było – mówi Mateusz Borek.

Brutalne słowa w sprawie Lewandowskiego. Polak potraktowany bez szacunku? Niemiec grzmi

Jan Tomaszewski: Kibice mają dość Lewandowskiego!

Zdaniem znanego dziennikarza FC Barcelona, lub inny klub chcący sprowadzić do siebie Lewandowskiego, będzie w stanie przekonać Bayern Monachium do sprzedaży Polaka już latem tego roku. Artur Wichniarek z kolei jest przekonany, że jeśli Bayern Monachium jasno zakomunikował, że „Lewy” kontrakt wypełni, to tak właśnie będzie. – Zakładamy się, o to, gdzie będzie grał Lewandowski w następnym sezonie. Ty uważasz, że w Bayernie. Ja uważam, że nie. Stawka zakładu? Zapiszę się na jogę, jak przegram – zwrócił się Mateusz Borek do byłego piłkarza.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze