Brutalne słowa w sprawie Lewandowskiego. Polak potraktowany bez szacunku? Niemiec grzmi

2022-05-16 9:12
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Miniony weekend przyniósł kolejne sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego. Sam napastnik sprawił, że media znów zaczęły się o nim rozpisywać. Po ostatnim meczu w Bundeslidze kapitan reprezentacji Polski potwierdził, że nie zamierza przedłużać umowy z Bawarczykami. Na komentarz w tej sprawie zdecydowała się legenda Bundesligi, która nie zostawia suchej nitki na Bayernie.

Tak gorącego okresu w karierze Roberta Lewandowskiego nie było chyba jeszcze nigdy. Choć wcześniej również pojawiało się mnóstwo plotek dotyczących jego ewentualnego odejścia z Bayernu Monachium, teraz wydaje się to w zasadzie przesądzone. Już kilka dni temu media podały, że Lewandowski nie przedłuży kontraktu z mistrzem Niemiec.

Niemcy błagają o to Roberta Lewandowskiego! Po jego słowach skandują wciąż jedno zdanie. Czy Lewy ulegnie?

Legenda ostro o sytuacji Lewandowskiego. Niemiec grzmi

Potwierdził to sam zawodnik po ostatnim spotkaniu w Bundeslidze w sezonie 2021/22. - Rozmawiałem z Hasanem Salihamidziciem i powiedziałem mu, że podjąłem decyzję. Mimo że nie dostałem żadnej oferty z Bayernu, to nie przedłużę kontraktu - wyjawił Lewandowski na antenie Viaplay. Po tej wypowiedzi ruszyła lawina komentarzy.

Oliver Kahn stanowczo na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego! Szef Bayernu nie pozostawił złudzeń

Większość z nich dotyczyła dość zaskakującego ruchu Bayernu, który do granic możliwości przeciągał przedstawienie oferty Lewandowskiemu i ostatecznie do tego nie doszło, co na pewno wpłynęło na decyzję zawodnika. O komentarz pokusił się również Thomas Helmer, były zawodnik Bayernu i Borussii Dortmund, który w Bundeslidze zagrał kilkaset spotkań. Jego zdanie jest brutalną oceną posunięcia monachijczyków.

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Bayernu w stosunku do Lewandowskiego?

Niemiec ostro o zachowaniu Bayernu. Mówi o braku szacunku

- Powiem tak: nie składając takiemu piłkarzowi w odpowiednim czasie oferty przedłużenia umowy, Bayern okazał brak szacunku Lewandowskiemu - ocenił były niemiecki piłkarz. - Nie mam pojęcia, dlaczego tak postąpili. Po prostu przespali dobry moment. Skoro zaproponowali nowe umowy Neuerowi i Muellerowi, to tak samo powinno być z Lewandowskim - dodał.

Helmer uważa, że ze strony Bayernu powinna wyjść jakakolwiek propozycja. Nawet taka, którą Lewandowski by odrzucił. - Trzeba było mu po prostu zaproponować coś konkretnego. Nawet jeśli rok, to jednak zaproponować! Pokazać, że chcą rozmawiać. Dlatego mówię o braku szacunku ze strony Bayernu dla Lewandowskiego. Bo też słyszałem, że Robert nie dostał do tej pory żadnej propozycji. Jak mówię: można się spierać o wysokość czy długość nowej umowy, ale klub powinien był wystąpić w odpowiednim czasie z oficjalną propozycją. A tymczasem przespali to - uważa Helmer.

Jan Tomaszewski: Kibice mają dość Lewandowskiego!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze