Euro 2020 - Robert Lewandowski przed meczem Polska Szwecja

i

Autor: SYLWIA DĄBORWA/Polska Press/East News

Nagelsmann traktuje Lewandowskiego lepiej niż Niemców. Specjalne przywileje

2021-07-05 13:01

Robert Lewandowski bez cienia wątpliwości jest największą gwiazdą nie tylko reprezentacji Polski, ale i Bayernu Monachium. Jak możemy zauważyć, wiąże się to ze specjalnymi przywilejami. Polski napastnik może liczyć na szczególnego traktowanie nowego trenera zespołu, Juliana Nagelsmanna. O czymś takim jedynie marzą nawet i reprezentanci Niemiec, których nie brak w szeregach Bawarczyków.

Mistrzostwa Europy nie były udanym turniejem dla reprezentacji Polski. Po porażkach ze Słowacją i Szwecją oraz remisie z Hiszpanią, "Biało-czerwoni" pożegnali się z czempionatem już po fazie grupowej. Pod względem indywidualnym nic do zarzucenia nie ma sobie jednak z pewnością Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz zdobył trzy bramki i niemal w pojedynkę walczył o to, aby Polacy kontynuowali swoją przygodę na Euro 2020. To było jednak za mało.

Luksusowe wakacje Szczęsnego po Euro - ZDJĘCIA

"Lewy" pożegnał się zatem ze zmaganiami reprezentacyjnymi bardzo szybko i mógł rozpocząć urlop. Nieco dłużej na Euro 2020 walczyli jego niemieccy koledzy z Bayernu Monachium. Oni zakwalifikowali się do 1/8 finału, tam jednak musieli uznać wyższość Anglików. Mimo tego to własnie Robert Lewandowski może liczyć na dłuższe wakacje. Jest to specjalne zarządzenie nowego trenera monachijskiego zespołu, Juliana Nagelsmanna, który chce mieć swoją największą gwiazdę wypoczętą i w odpowiedniej formie.

Zobacz też: Ronaldo czy Schick? Kto zostanie królem strzelców Euro 2020? UEFA ma jasne zasady

Według "Bilda", Lewandowski powróci do treningów dopiero 26 lipca. Już wcześniej zajęcia wznowią wszyscy pozostali piłkarze ekipy z Bawarii, łącznie z reprezentantami Niemiec. Łącznie zatem Polak będzie mógł wypoczywać przez ponad miesiąc, co dla piłkarza jego kalibru bez wątpienia stanowi imponujący wynik. Julian Nagelsmann z pewnością ma jednak właściwe podejście do całej sprawy i wie, że czasem lepiej po prostu odpocząć niż na siłę dokładać pracy i zawodzić w kluczowych momentach.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Najnowsze