Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Prestiżowy dziennik wskazał pięciu faworytów w wyścigu o Złotą Piłkę! Jest Lewandowski!

2021-10-12 11:10

Już 29 listopada poznamy triumfatora Złotej Piłki, prestiżowej nagrody magazynu "France Football" dla najlepszego zawodnika roku na świecie. Kilka dni temu poznaliśmy 30 nominowanych piłkarzy, wśród których znalazł się Robert Lewandowski. Co więcej, zdaniem dziennikarzy "L'Equipe" Polak jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa!

"Po wyśmienitym roku 2020 Robert Lewandowski wciąż jest w uderzeniu w 2021 i odegrał kluczową rolę w walce o kolejny tytuł mistrzowski w Niemczech" - napisano na oficjalnej stronie internetowej magazynu.

Kapitan reprezentacji Polski miał niezwykle udany rok 2020, kiedy był królem strzelców wszystkich rozgrywek, w których uczestniczył, tj. Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Bayern zdobył wtedy potrójną koronę.

Wówczas wydawało się, że nikt już nie odbierze "Lewemu" Złotej Piłki, ale plebiscyt został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Najwyżej w nim polski napastnik był w 2015 roku, kiedy zajął czwarte miejsce.

Robert Lewandowski szczerze o emeryturze. Przygotowuje się do niej od lat, padły ważne słowa

Być może to, co nie udało się Lewandowskiemu w poprzednim roku, uda się w tym. Dziennikarze "L'Equipe" wskazali właśnie pięciu głównych faworytów w wyścigu po Złotą Piłkę i Lewandowski znalazł się obok Leo Messiego, Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy oraz Jorginho.

Co więcej dziennikarze "L'Equipe" w artykule pokusili się o wybranie z tej piątki czołowej trójki i w niej również widnieje nazwisko Lewandowskiego. Oprócz Polaka wymieniono także Benzmę oraz Messiego. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się 29 listopada. Przypomnijmy, że w głosowaniu na najlepszego piłkarza roku bierze udział 180 dziennikarzy sportowych.

Rasistowskie oskarżenia wobec Kamila Glika. Nowe fakty w sprawie, przełomowe ogłoszenie

Sonda
Czy Robert Lewandowski zgarnie Złotą Piłkę?
Spróbowaliśmy słynnego precla Roberta Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze