Robert Lewandowski już trenuje, ale kiedy powróci do gry? Jest komentarz lekarza!

2021-04-12 21:40 Marcin Długosz
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Poniedziałek przyniósł doskonałe wiadomości z obozu Bayernu Monachium. Po raz pierwszy bowiem od odniesienia kontuzji w meczu reprezentacji Polski trening biegowy odbył Robert Lewandowski. Ale czy to oznacza, że kapitan "Biało-czerwonych" lada chwila ponownie pojawi się na murawie? Niekoniecznie. Komentarza w tej sprawie udzielił portalowi "Sportowe Fakty" lekarz Robert Śmigielski.

Spotkanie z Andorą nie przebiegło tak jak wyobrażali to sobie wszyscy polscy kibice. Raz, że podopieczni selekcjonera Paulo Sousy wygląda niemrawo i zagrali poniżej swoich możliwości, a dwa, że wszystko zostało okupione dodatkowo kontuzją Roberta Lewandowskiego. Piłkarz w jednym ze starć nadwyrężył więzadło w kolanie. Diagnoza, jaką otrzymał po powrocie do swojego klubu, nie pozostawiała cienia wątpliwości. Gracz musiał zaakceptować werdykt mówiący o kilku tygodniach rozbratu z futbolem.

Jerzy Brzęczek może dostać nową pracę! To byłby WIELKI POWRÓT

Ale czy fakt, że "Lewy" już biega, jest równoznaczny z tym, że lada chwila ponownie ujrzymy go na murawie? Niekoniecznie - w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty" światło na tę sprawę rzuca lekarz Robert Śmigielski. - Najważniejsze, by blizna na więzadłach wzmocniła się. Skoro lekarze Bayernu pozwolili Robertowi biegać, oznacza to, że gojenie przebiega prawidłowo. Myślę, że od 10 dni do dwóch tygodni Robert powinien wrócić do pełnych treningów. Natomiast po trzech tygodniach powinniśmy zobaczyć go na boisku. Nie sądzę, by stało się to szybciej, choć jest na to szansa - uważa medyk.

Póki co Roberowi Lewandowskiemu pozostaje ściskanie kciuków za swoich kolegów z Bayernu Monachium. Stoczą oni bowiem we wtorkowy wieczór wyjazdowy pojedynek z Paris Saint-Germain w walce o awans do półfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym pojedynku na własnym stadionie przegrali 2:3, wobec czego sytuacja, w obliczu której stają Bawarczycy, rysuje się jako niezwykle ciężka.

To w tej sytuacji Lewandowski doznał KONTUZJI!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze