Robert Lewandowski mówi o wzruszającym pożegnaniu. Miał łzy w oczach

2019-09-12 10:29 DaO
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski

W obecnych czasach coraz trudniej znaleźć piłkarzy, którzy potrafią związać się z klubem na wiele lat. Zazwyczaj o "przywiązaniu" decydują pieniądze, a nie sentymenty. Nieco inaczej było w przypadku dwóch byłych już zawodników Bayernu Monachium, Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Obaj niedawno rozstali się z Bawarczykami po wielu sezonach. Ich pożegnanie w jednym z ostatnich wywiadów wspomniał Robert Lewandowski.

Holender i Francuz są ikonami zespołu z Monachium. Obaj zagrali dla Bayernu setki meczów, zdobyli mnóstwo ważnych bramek i przeżyli zarówno piękne, jak i smutne chwile. Robben do zespołu Bawarczyków trafił latem 2009 roku. Ribery natomiast dwa lata wcześniej. Znamiennym jest, że skrzydłowi zdecydowali się na opuszczenie Bayernu w tym samym czasie.

Miało to miejsce kilka miesięcy temu. Ostatni mecz sezonu 2018/19 był zarazem ostatnim dla Robbena i Ribery'ego. W rywalizacji z Eintrachtem Frankfurt obaj zdobyli po golu, a wcześniej od władz klubu dostali pamiątkowe zdjęcia, na których pozują wraz z wywalczonymi trofeami. Francuz nie ukrywał wzruszenia i uronił kilka łez. Okazuje się, że nie tylko on.

Do tego momentu wrócił Lewandowski w rozmowie ze Sport1. - Sam miałem łzy w oczach, kiedy się z nami żegnali - zdradził polski napastnik. - Jeśli w ogóle miałbym kiedyś odejść z Bayernu, marzy mi się podobne pożegnanie - stwierdził dodając jednocześnie, że o żadnym rozstaniu z Bawarczykami na razie nie myśli. W końcu niedawno związał się z zespołem nowym kontraktem, który obowiązywał będzie do 2023 roku.

Najnowsze