Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie koronawirusa. Ważny apel piłkarza

2020-03-12 16:31 DaO
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO/KIRSTY WIGGLESWORTH Robert Lewandowski

Prawdopodobnie nie ma osoby na świecie, która w jakiś sposób nie zostałaby dotknięta problemem związanym z pandemią koronawirusa. Odczuwają to również najlepsi sportowcy na świecie, którzy niespodziewanie mają teraz przerwę od gry. Trudna sytuacja panuje również w Niemczech, gdzie na co dzień przebywa Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium wystosował ważny apel do kibiców.

Pandemia koronawirusa dotyka tak naprawdę każdej sfery życia. W Polsce zdecydowano się na zamknięcie placówek oświatowych, muzeów, kin, czy teatrów. Apeluje się, aby w miarę możliwości unikać dużych skupisk ludzi. Koronawirus rozprzestrzenia się bowiem błyskawicznie. Zarażeni nim są również zawodnicy. We Włoszech pozytywny wynik badań otrzymali Manolo Gabbiadini i Daniele Rugani.

Ligi w Hiszpanii i we Włoszech zostały już zawieszone. Na takie samo rozwiązanie mogą zdecydować się w Niemczech, co oznaczałoby, że Roberta Lewandowskiego nie zobaczymy przez kolejne tygodnie. Reprezentant Polski doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosował ważny apel.

- Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach. Pozdrawiam Was, Robert - czytamy na Facebooku piłkarza.

Najnowsze