Borussia Moenchengladbach - VfL Bochum

Autor: BERND THISSEN/DPA VIA AP Borussia Moenchengladbach - VfL Bochum

Skandal w niemieckiej ekstraklasie! Zapadła surowa decyzja po aferze, jest walkower

2022-03-24 19:34

W niemieckiej Bundeslidze doszło do wielkiego skandalu. Po tym, jak sędzia został trafiony kubkiem z piwem podczas meczu Borussii Moenchengladbach z VfL Bochum, rywalizacja została przerwana. W końcu zapadła decyzja o walkowerze.

Piątkowy mecz niemieckiej ekstraklasy pomiędzy VfL Bochum a Borussią Moenchengladbach, przerwany z powodu niewłaściwego zachowania kibica, nie będzie dokończony. Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) przyznała gościom zwycięstwo 2:0. Taki też wynik pokazywała tablica świetlna na stadionie w Bochum w 67. minucie, kiedy rzuconym z sektora kibiców gospodarzy kubkiem trafiony w głowę został asystent sędziego Christian Gittelmann. Główny arbiter Benjamin Cortus przerwał spotkanie i nakazał drużynom, aby udały się do szatni. Mecz nie został wznowiony.

Walkower po skandalu w meczu Bundesligi

Gole dla Borussii Moenchengladbach zdobyli Francuz Alassane Plea (55.) i Szwajcar Breel Embolo (61.). "Zgodnie z przepisami obowiązującymi wszystkie drużyny mecz VfL Bochum uważa się za przegrany, bo klub jest odpowiedzialny za swoich kibiców" - powiedział przewodniczący trybunału sportowego DFB Stephan Oberholz, cytowany w komunikacie.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Dodał, że nie jest dopuszczalne powtórzenie meczu, czego domagali się gospodarze, ani dogranie do końca ostatnich dwudziestu kilku minut. Beniaminkowi grożą dalsze konsekwencje, bo trybunał sportowy DFB nadal prowadzi w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne.

Według policji osobą, która rzuciła kubek, jest 38-letni mieszkaniec Bochum. Mężczyzna nie przyznał się do winy, trwa przeciwko niemu postępowanie. Klub w reakcji zamierza zabronić sprzedaży i spożywania alkoholu na trybunach. Zakaz ma obowiązywać już w następnym meczu Bochum w roli gospodarza - 10 kwietnia z Bayerem Leverkusen.

QUIZ: Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?