Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Bayern Monachium

i

Autor: AP PHOTO Thomas Mueller, Robert Lewandowski

To już koniec zawirowań! Bayern Monachium podjął kluczową decyzję. Legenda zadecydowała o przyszłości

2022-04-18 18:55

Tak gorącego okresu w Bayernie Monachium zapewne nie można było się spodziewać. Ostatnie dni dla Bawarczyków nie są najlepsze, a w dodatku dochodziły zawirowania związane z przedłużeniem kontraktów z trójką najważniejszych zawodników. W tym gronie był m.in. Thomas Mueller. I czas przeszły jest tu jak najbardziej uzasadniony, bo Niemiec podjął decyzję dotyczącą przyszłości.

Zbliżające się okienko transferowe znów rozpala zmysły kibiców, którzy z zainteresowaniem śledzą decyzje największych gwiazd futbolu. Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach będziemy świadkami kilku spektakularnych transferów. Mała kadrowa rewolucja może nastąpić również w Bayernie Monachium, który ten sezon może zakończyć tylko z mistrzostwem Niemiec.

Robert Lewandowski może liczyć na wyjątkowe wsparcie. Jego żona wszystko ujawniła

Zapadła kluczowa decyzja. Legenda Bayernu zadecydowała

W kontekście Bawarczyków dużo mówi się nie tylko o odpadnięciu z Ligi Mistrzów już w ćwierćfinale, ale również o przyszłości największych gwiazd tego zespołu. Manuel Neuer, Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski są w takiej samej sytuacji pod względem kontraktów. Ich umowy kończą się wraz z ostatnimi dniami czerwca 2023 roku.

To tam reprezentacja Ukrainy będzie trenować przed meczem o MŚ. Pomoże jej wielki klub

Media prześcigały się w dywagacjach, jak postąpi Bayern. Z punktu widzenia polskiego kibica najważniejszym pytaniem było to, co czeka Lewandowskiego. Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość szykuje się przed kapitanem reprezentacji Polski. Ale jedna niewiadoma została już rozstrzygnięta. A dotyczy to osoby Thomasa Muellera.

Sonda
Czy Lewandowski powinien przenosić się z Bayernu do Barcelony?

Mueller podjął decyzję. Legenda zostaje w Bayernie

Niemiecki "Bild" donosi, że legenda Bayernu Monachium zdecydowała się przedłużyć umowę z klubem. Szefowie Bayernu mieli osiągnąć porozumienie z agentem Muellera, Ludwigiem Koeglem. Według informacji niemieckich dziennikarzy, rozmowy dotyczące nowego kontraktu, zaczęły się na początku kwietnia. Strony do porozumienia doszły więc błyskawicznie.

Nowa umowa obowiązywała będzie do 2025 roku, ale nie wiadomo, ile Mueller będzie zarabiał. Dotychczas na jego konto spływało 20 mln euro rocznie. Reprezentant Niemiec dla Bayernu zagrał w 623 spotkaniach, w których zdobył 226 goli i zanotował 241 asyst. To jeden z najwybitniejszych zawodników w historii monachijczyków.

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze