Robert Lewandowski

Autor: EastNews Robert Lewandowski

Urocze zdjęcie Roberta Lewandowskiego z córką. Trudno się nie wzruszyć

2020-02-23 17:07

Bayern Monachium musi jak najszybciej postawić pomnik Robertowi Lewandowskiemu (32 l.). Polski gwiazdor po raz kolejny uratował Bawarczyków przed kompromitacją, strzelając dwa gole w ligowym meczu z Paderborn (3:2). W weekend natomiast „Lewy” zasłużenie odpoczywał, realizując się w roli supertaty – wybrał się na spacer z córeczką Klarą (3 l.). „Moja księżniczka” - napisał Lewandowski.

Przed tym meczem zagadką dla kibiców nie było to, kto wygra, a iloma bramkami zwycięży Bayern. Rzeczywistość okazała się jednak zaskakująca. Mistrz Niemiec grał słabo, Manuel Neuer popełnił katastrofalny błąd, a ostatnia drużyna w tabeli zaciekle walczyła o zwycięstwo. Lewandowski najpierw trafił do siatki w 70. minucie (na 2:1), ale potem Paderborn wyrównał. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym remisem, Lewandowski w 88. minucie strzelił gola na wagę trzech punktów. Przy obu golach Polaka asystował Serge Gnabry.

- Lewandowski wykorzysta każdą akcję, jaką mu stworzymy. I polu karnym, i poza nim. Musimy go wspierać i dostarczać mu piłkę. Jego zadaniem jest wpakować ją do siatki i robi to naprawdę często – zachwycał się kolega „Lewego” z drużyny, Alphonso Davies.

Wyświetl ten post na Instagramie.
With my PRINCESS ❤️? Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Lewandowski ucieka w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Nad drugim Timo Wernerem ma już 4 gole przewagi. Jego strzelecka forma bardzo przyda się Bayernowi już jutro. Bawarczycy grają w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Lewandowski (wspólnie z Norwegiem Haalandem) jest liderem klasyfikacji strzelców LM – 10 goli.