Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Gol Roberta Lewandowskiego, Bayern Monachium na szczycie! Bawarczycy obronili mistrzostwo

2020-06-16 22:25

Stało się to, na co zanosiło się od dłuższego czasu! We wtorkowy wieczór Bayern Monachium postawił kropkę nad "i" w kwestii ligowego sezonu 2019/2020 i pokonując 1:0 w wyjazdowym pojedynku ekipę Werderu Brema obronił tytuł mistrzów Niemiec. Bawarczykom świętować pozwoliła bramka Roberta Lewandowskiego, którą Polak zdobył w końcówce pierwszej połowy.

Spotkanie toczyło się w zasadzie przez cały czas w podobny sposób. Ulewne opady deszczu w Bremie nie pozwalały na zbyt efektowną grę, ale mimo wszystko Bayern był stroną wyraźnie dominującą. Po upływie pół godziny gry Robert Lewandowski potrzebował chwili wytchnienia po tym, jak ostro potraktował go przeciwnik, ale niecały kwadrans później to już on zadał cios - tylko że bramkowy. Polak wykorzystał świetne podanie Jerome'a Boatenga i z zimną krwią trafił do siatki.

Po zmianie stron boiska powtórzył swój wyczyn, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał. Od 79. minuty monachijczycy musieli walczyć w dziesiątkę po wykluczeniu z powodu dwóch żółtych kartek Alphonso Daviesa. A tuż przed końcowym gwizdkiem fantastyczną paradą popisał się jeszcze Manuel Neuer i wszystko stało się faktem - Bayern został mistrzem Niemiec po raz trzydziesty w swojej historii i ósmy z rzędu!

Werder Brema - Bayern Monachium 0:1 (0:1)