Wielka sensacja w Pucharze Niemiec. Obrońca trofeum wyeliminowany przez drugoligowca!

2022-01-18 23:26
Erling Haaland, Borussia Dortmund
Autor: AP Erling Haaland

Piłkarze Borussii Dortmund pożegnali się z Pucharem Niemiec już w 1/8 finału. Drużyna naszpikowana gwiazdami przegrała dzisiaj w Hamburgu z FC St. Pauli 1:2, i był to porażka zasłużona.

Borussia to obrońca trofeum z ubiegłego sezonu, ale dzisiaj musiała uznać wyższość aktualnego lidera II Bundesligi. Piłkarze St.Pauli zaskoczyli faworyta już na początku meczu, gdy gola w 4.minucie strzelił Etienne Amenyido. Do przerwy podwyższyli wynik po samobójczym trafieniu Axela Witsela. Po przerwie wicelider Bundesligi wziął się za odrabianie strat i częściowo się udało. W 58. min po dosyć przypadkowym zagraniu ręką jednego z obrońców St.Pauli, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykonał gwiazdor Borussii Erling Haaland. Później jednak drugoligowiec grał bardzo dobrze i nie ustępował czołowej drużynie Niemiec, z Matsem Hummelsem, Marco Reusem czy wspomnianym Haalandem w składzie. W ten sposób doszło do sensacji, w które obfituje tegoroczna edycja Pucharu Niemiec. Wcześniej z rozgrywkami pożegnał się Bayern Monachium. W dzisiejszych meczach do ćwierćfinału awansowały aż trzy zespoły z II Bundesligi - oprócz St.Pauli także HSV oraz Karlsruhe. Czwartym ćwierćfinalistą zostało VfL Bochum. W środę odbędą się pozostałe cztery mecze, z których najciekawiej zapowiadają się derby Berlina Hertha - Union.

Prezes Pogoni padał nam, za ile jest skłonny sprzedać Grosickiego. Francuzi mogą być przerażeni!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE