Olaf Kobacki, Arka Gdynia

i

Autor: Cyfra Sport Olaf Kobacki, Arka Gdynia

Arka Gdynia wykupi piłkarza… Atalanty! Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy

2022-04-29 22:09

Arka Gdynia to jedna z drużyn, która ma duże szanse na awans do Ekstraklasy. Niedawno gdynianie pokonali 2:0 ŁKS, co pozwoliło im wskoczyć na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi kosztem Widzewa Łódź. Jednym z ważnych elementów zespołu jest młody, 20-letni Olaf Kobacki. Polak jest jedynie wypożyczony do Arki, ale klub już teraz zdecydował, że wykupi utalentowanego zawodnika.

Arka Gdynia po spadku z Ekstraklasy ma ogromną chęć na powrót. Wiele wskazuje na to, że już w tym sezonie uda się podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza dopiąć swego. Wygrana 2:0 nad ŁKS-em, przy jednoczesnej porażce Widzewa 1:2 z Koroną Kielce, pozwoliła Arce wskoczyć na 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, które premiowane jest bezpośrednim awansem. Jednym z piłkarzy, którzy dobrze radzą sobie w barwach gdyńskiego klubu jest 20-letni Olaf Kobacki. Zawodnik ten został wypożyczony latem 2021 roku z nie byle jakiego klubu, bo włoskiej Atalanty. Teraz, jak podaje portal Interia, Arka zdecydowała się na wykupienie zawodnika!

Lukas Podolski pożegnał wyjątkową postać. Wzruszający wpis piłkarza Górnika Zabrze

Arka Gdynia zapewniła sobie prawo wykupu młodego Polaka

Olaf Kobacki opuścił Polskę w wieku 16 lat – wówczas przeniósł się z Akademii Lecha Poznań do Atalanty. Tam grał w zespołach juniorskich, ale w 2021 roku klub z Bergamo puścił Polaka na wypożyczenie do Arki. Okazało się, że gdyński klub zapewnił sobie prawo wykupu Kobackiego za ok. milion złotych i teraz zamierza z tego skorzystać, o czym informuje portal Interia.

Kamil Grosicki pokazał wymowne zdjęcie. Wyjawił tajemnicę swojej świetnej dyspozycji?

Dla Kobackiego obecny sezon jest pierwszym w seniorskiej karierze. Przedstawiany jako napastnik, ale mogący zagrać również na skrzydle, piłkarz w 22 spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy strzelił 6 bramek i zanotował 4 asysty. Na 4 kolejki przed końcem sezonu Arka Gdynia zajmuje 2. miejsce w tabeli z punktem przewagi nad Widzewem Łódź i ma duże szanse na awans do Ekstraklasy.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze