Arka - Motor

Autor: Cyfra Sport Arka - Motor

baraże o ekstraklasę

Motor z awansem, Ndiaye bohaterem finału baraży! Arka na deskach! Lublinianie wracają do Ekstraklasy

2024-06-02 20:02

Jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania wydawało się, że Arka Gdynia ma wszystko pod kontrolą prowadząc 1:0. Wszystko zmieniło się za sprawą rzutu wolnego, kiedy to wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego. Kibice, którzy zjawili się na stadionie w Gdyni mogli już czekać na dogrywkę, jednak wtedy do akcji wkroczył Mbaye Jacques Ndiaye, który kierunkowym przyjęciem w polu karnym nawinął sobie rywala i huknął pod poprzeczkę, ustalając wynik spotkania na 2:1 dla Motoru Lublin, który po 32. latach wraca do Ekstraklasy razem z Lechią Gdańsk i GKS-em Katowice.

Arka Gdynia - Motor Lublin 1:2 (1:0)

Bramki: 13. Kobacki, 87. Wolski, 90+3. Ndiaye

Kartki: Palacz, Wojtkowski, Azatsky

Arka: Lenarcik - Navarro, Marcjanik, Stolc, Azatsky - Borecki, Sidibe (62. Milewski) - Staniszewski, Kobacki, Gaprindashvili - Czubak

Motor: Rosa - Wójcik (79. Stolarski), Najemski, Kruk, Palacz - Wojtkowski (46. Ndiaye), Scalet (60. Gąsior), Wolski - Król (69. Król), Mraz, Ceglarz

Czy wybierasz się do Niemiec na Euro 2024?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo w finału baraży o PKO Ekstraklasę Arka Gdynia - Motor Lublin. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Już za chwilę rozpocznie się batalia o ostatnie miejsce dające awans do Ekstraklasy!

Tak na murawę wyjdzie Arka Gdynia

Tak z kolei Motor Lublin

Piłkarze wychodzą już na murawę!

Szymon Marciniak sędziuje dzisiejsze spotkanie

1'

Gramy! Zaczyna Arka Gdynia

3'

Całym zespołem broni się Arka przed atakiem pozycyjnym rywali

3'

Wolski chyba uderzał na bramkę Arki, ale piłka przeleciała wolno i daleko obok bramki.

5'

Kontra Arki zatrzymana przez jednego z obrońców! Będzie korner dla gospodarzy

6'

Dośrodkowanie idealnie na nos Czubaka, ale piłka posłana nad bramką!

I tak nie byłoby gola, zawodnik Arki był na spalonym

8'

Dośrodkowanie Palacza w pole karne gdynian, ale piłka minęła wszystkich i wyszła na aut bramkowy.

12'

Arka próbuje teraz ataku pozycyjnego

13'

GOOL! Arka obejmuje prowadzenie! Katastrofalny błąd w wyprowadzeniu piłki Motoru Lublin!

Zaplątała się piłka przy nodze obrońcy, a Kobacki dopadł i wpakował ją do siatki.

18'

Ceglarz nieczysto trafił w piłkę z woleja w świetnej sytuacji i bardziej podał do bramkarza Arki!

19'

Wolski teraz z dystansu, ale idealnie w środek bramki, gdzie stał Lenarcik.

21'

Fauluje w ataku Ceglarz i po zagrożeniu. Piłka dla Arki

23'

Wojtkowski pada tuż przed polem karnym gdynian, ale Szymon Marciniak nie gwiżdże

27'

Kobacki główkował na bramkę, ale idealnie w bramkarza! To powinna być kolejna bramka dla Arki

31'

Bardzo złe przyjęcie Wolskiego. Piłka mu odskoczyła i wyszła poza plac gry

32'

Staniszewski spróbował szczęścia z dystansu, ale piłka minęła słupek dość znacznie.

35'

Trzyma się Wojtkowski za kostkę. Chyba problemy ze stawem skokowym

38'

Rzut rożny dla Arki!

39'

STANISZEWSKI ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ! STRZAŁ Z DYSTANSU MINIMALNIE MIJA POPRZECZKĘ

41'

Wojtkowski ogląda żółtą kartkę za zdemolowanie rywala w ataku.

42'

Kobacki przyjął piłkę w polu karnym Motoru, ale przeszkodził mu Sidibe.

45'

Wyśmienita akcja Motoru, dośrodkowanie w pole karne, ale nikt tego nie zamyka! To powinno być wyrównanie

45+1'

Sędzia dolicza tylko minutę

45+2'

Przerwa! Arka prowadzi z Motorem 1:0 i jest już bardzo blisko Ekstraklasy

Wojtkowski nie wraca na murawę. W jego miejsce Ndiaye

46'

GRAMY DALEJ! Przy piłce Motor!

47'

Zatańczył na skrzydle Ndiaye i szukał podaniem Mraza, ale czujnie obrona Arki

49'

Ceglarz huknął z dystansu, ale bramkarz spokojnie łapie piłkę

54'

Złe wyprowadzenie piłki od bramki Motoru i Arka przyjmuje na połowie rywali

57'

Dobrze dośrodkowanie w pole karne Motoru, ale żaden z gdynian nie zamykał akcji

Kibice Arki odpalili race i niczego obecnie nie widać.

60'

Scarlet schodzi, w jego miejsce Gąsior

61'

Gąsior zgarnął bezpańską piłkę i od razu uderzył, ale niecelnie.

62'

Milewski w miejsce Sidibe

65'

Motor zamienia rzut wolny na rożny

66'

KONTRA ARKI!

67'

NIE MA BRAMKI! Minięty bramkarz i zaplątał się z piłką między nogami zawodnik Arki! TO MUSIAŁO BYĆ 2:0, BO BYŁA PUSTA BRAMKA

71'

Mraz szedł z dryblingiem, ale na końcu padł w polu karnym jakby tańczył breakdance'a

75'

Już tylko kwadrans + doliczony czas gry został Motorowi, aby doprowadzić do remisu

78'

Kolejny szturm Arki! Bombardują pole karne rywali teraz, ale nic z tego nie wynika.

79'

Kobacki przejmuje piłkę i pędzi na bramkę! OKAZJA!

79'

ROSA WYSZEDŁ Z BRAMKI I OBRONIŁ STRZAŁ RYWALA!

81'

Milewski pada w polu karnym Motoru, ale nie ma mowy o karnym

84'

Faulowany Mraz tuż przed polem karnym Arki! Będzie okazja dla Motoru

85'

Źle wykorzystany stały fragment. Piłka odbita od muru

86'

Azatsky ukarany żółtą kartką za faul tuż przy linii pola karnego! Jeszcze lepsza okazja dla gości

87'

GOLLL! WOLSKI TRAFIA BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO! BRAMKARZ ARKI NAWET SIĘ NIE RUSZYŁ!

Piękna bramka

90+1'

Sędzia doliczył 3 minuty

90+2'

Ceglarz świetnie znalazł sobie pozycje do strzału i uderzył technicznie, ale prosto w bramkarza.

90+3'

GOLL! NDIAYE STRZELA BRAMKĘ! MOTOR PROWADZI 2:1

90+3'

Ndiaye przyjął z nawinięciem rywala i huknął pod poprzeczkę z kilku metrów. Bramkarz nie miał niczego do powiedzenia

90+5'

KOOOOOOOOOOOOOOOOOOONIEC! MOTOR LUBLIN AWANSUJE DO EKSTRAKLASY!

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl

Arka - Motor RELACJA NA ŻYWO 1. liga finał baraży Arka Gdynia - Motor Lublin dzisiaj 2.06.2024 na żywo WYNIK

Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kolejki Fortuna 1. ligi w sezonie 2023/2024 Arka Gdynia miała wszystko w swoich rękach i wydawać by się mogło, że nie wypuści bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Niestety dla ekipy z Pomorza, GKS Katowice wygrał w Gdyni z Arką 1:0 i to zawodnicy ze Śląska zameldowali się już w najwyższej klasie rozgrywkowej, spychając Arkę do baraży. Tutaj, w pierwszym meczu gdynianie ograli 4:2 Odrę Opole i w finale baraży przyjdzie im się zmierzyć z Motorem Lublin, który w pierwszym spotkaniu barażowym okazał się lepszy od Górnika Łęczna, wygrywając 4:3 po serii rzutów karnych. Rywalizacja o ostatnie miejsce dające upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zapowiada się więc niezwykle ciekawie, a na murawie staną naprzeciwko siebie 3. i 4. w tabeli Fortuny 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Arka - Motor. Początek o godzinie 18:00!