Byli reprezentanci Polski mogą szukać sobie klubu! Obecny ich już nie chce

2020-01-07 13:34 MD
Sobiech, Peszko i Wolski mogą sobie szukać nowych klubów
Autor: CyfraSport Sobiech, Peszko i Wolski mogą sobie szukać nowych klubów

Polskie kluby wracają powoli do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. I zaczynają też podejmować decyzje kadrowe. Dzieje się tak m.in. w Lechii Gdańsk, która we wtorek poinformowała przedstawicieli trzech swoich piłkarzy, że mogą im szukać nowych pracodawców. Wszyscy ci gracze są byłymi reprezentantami Polski.

Rafał Wolski, Sławomir Peszko i Artur Sobiech - oto nazwiska piłkarzy, którzy w najbliższych tygodniach najprawdopodobniej zmienią barwy klubowe. Występowali oni w gdańskich barwach w różnych okresach i zapisali w nich różne historie, ale zakończą się one w jednakowym momencie. Nadchodzący okres pokaże, czy zawodnicy ci zostaną w Polsce, czy też będą szukali szczęścia za granicą, gdzie niegdyś w komplecie występowali.

Najdłużej z Lechią związany był Peszko, który trafił do niej w 2015 roku i od tej pory miał tylko półroczną przerwę wiosną 2019 na wypożyczenie do Wisły Kraków. Wolski zasilił gdańskie szeregi rok później niż jego bardziej doświadczony kolega, natomiast Sobiech przebywał w nadmorskim zespole najkrócej. Przybył do niego latem 2018 roku. Wszyscy ci piłkarze zdobyli z drużyną z Gdańska Puchar i Superpuchar Polski 2019.

Jeżeli chodzi o kanwę reprezentacyjną, tutaj najbardziej doświadczony jest zdecydowanie Peszko. Wystąpił on z orzełkiem na piersi 44-krotnie. Pod względem stażu dalej jest Sobiech, których zagrał dla Polski 13 razy, natomiast najmniej spotkań w kadrze zanotował Wolski. Pomocnik ma na swoim koncie 7 takich potyczek.

Najnowsze