Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfrasport Kacper Tobiasz zadebiutował w Ekstraklasie

Ważna opinia

Były kadrowicz zabrał głos. Tak skomentował powołanie dla Kacpra Tobiasza

2022-11-16 14:15

W poprzednim sezonie Kacper Tobiasz debiutował w ekstraklasie, a w tym wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie Legii Warszawa. Obiecujący zawodnik należał do liderów zespołu. W nagrodę otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mundial. Jednak nie będzie zgłoszony do turnieju. Tak jego nominację ocenił były kadrowicz.

Kacper Tobiasz w siedmiu meczach zachował czysto konto. Jego grę docenił selekcjoner Czesław Michniewicz, który zdecydował, że zabierze go na mistrzostwa świata w Katarze. Jednak będzie tylko trenował z kadrą, bez możliwości gry w finałach. - To ciekawy pomysł, nagroda za całą rundę i inwestycja na przyszłość - powiedział Tomasz Sokołowski, były pomocnik warszawskiego zespołu w programie PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport. - To nie jest łatwe w tak krótkim czasie, bez doświadczenia w ekstraklasie, wchodzić do bramki Legii. Pokazał, że ma warunki ku temu, aby stać się bardzo dobrym bramkarzem. Wydaje się, że ma wszystko. W takim młodym wieku wszedł do Legii i dźwiga ciężary pod względem mentalnym i umiejętności. W jego wykonaniu nie widzimy błędów. Wielokrotnie ratował zespół - przypomniał.

W polskiej kadrze na mistrzostwa będzie Artur Jędrzejczyk, a w zespole Serbii - Filip Mladenović. - Możemy się spierać kto jest najlepszym wahadłowym w ekstraklasie: Mladenović czy Patryk Kun, który nie dostał szansy w kadrze, ale miał bardzo dobrą rundę - analizował Sokołowski w naszym programie. - Poniżej pewnego poziomu, i to wysokiego, nie schodzi. Serb ma za to dużo lepsze dośrodkowanie. Występami jesienią nawiązuje do tego pierwszego sezonu, gdy przyszedł do Legii - ocenił Tomasz Sokołowski w programie PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport.

Robert Lewandowski, Kacper Tobiasz, Wojciech Szczęsny

i

Autor: Facebook/Legia Warszawa Robert Lewandowski, Kacper Tobiasz, Wojciech Szczęsny
Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na Mundialu w Katarze?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Najnowsze