Carlitos

Autor: Cyfrasport Carlitos

Błysk Hiszpana

Carlitos wszedł i zrobił swoje. Legia wygrała w Mielcu i jest wiceliderem [WIDEO]

2022-08-26 23:19

Legia wygrała na trudnym terenie w Mielcu 1:0, a o wyniku meczu zdecydował Carlitos. Hiszpan pokazał to, po co został sprowadzony do Warszawy. Już w drugim występie zapewnił Legii trzy punkty.

Pierwsza połowa zresztą jak i cały mecz nie należała do ciekawych. W 26. min prowadzenie Legii mógł dać Paweł Wszołek. Po błędzie obrony gospodarzy znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w Bartosza Mrozka. Pod koniec I połowy Legia przycisnęła, ale nie wykorzystała swoich okazji. W II połowie trenerowi Koście Runjaicowi nie pozostało nic innego jak wprowadzić na boisko Carlitosa, a chwilę wcześniej pojawił się także Maciej Rosołek. Wprowadzenie Hiszpana okazało się strzałem w dziesiątkę. W 74. min otrzymał podanie od Roberta Picha, zakręcił obrońcą Barauskasem i bardzo mocnym strzałem z dosyć ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał Mrozka. W trzy minuty później Legia powinna zamknąć mecz. Najpierw próbował strzelać Pich, po chwili strzał Josue odbił Mrozek, a przy kolejnej próbie Rosołek spudłował z pięciu metrów. W końcówce Legia pilnowała wyniku, a mielczanie którzy świetnie rozpoczęli sezon, nie byli w stanie sforsować defensywy rywali w której brylowali Artur Jędrzejczyk i Rafał Augustyniak.

Janża strzelał jak Podolski. Górnik uratował się w końcówce [WIDEO]

Po końcowym gwizdku legioniści włącznie z trenerem Runjaicem wyrzucili ręce w górę w geście triumfu, zdając sobie sprawę, że zdobyli 3 cenne punkty na trudnym terenie. - Nie byliśmy zespołem dużo gorszym i nie wiem czy zasłużyliśmy na porażkę. Może Legia stworzyła więcej sytuacji, my walczyliśmy do końca, ale się nie udało – podsumował mecz trener Stali Adam Majewski. Stal po dobrym początku sezonu poniosła drugą porażkę z rzędu. Legia po zwycięstwie awansowała na pozycję wicelidera.

Pogoń z Zagłębiem bez Zahovicia. Tajemnicza absencja, kontuzja czy inne powody?

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Carlitos (74).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Fryderyk Gerbowski. Legia Warszawa: Bartosz Kapustka, Josue, Carlitos.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 6 543.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Maciej Wolski (63. Fabian Hiszpański), Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Dominykas Barauskas (80. Mateusz Mak), Krystian Getinger - Said Hamulic, Fryderyk Gerbowski (88. Przemysław Maj), Piotr Wlazło, Maciej Domański - Mikołaj Lebedyński.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek (62. Maciej Rosołek), Josue (90+4. Ihor Charatin), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (62. Carlitos), Makana Baku (72. Robert Pich) - Ernest Muci (72. Bartosz Kapustka).(PAP)