Autor: Cyfra Sport Cieszący się piłkarze Górnika Zabrze

Ekstraklasa

Janża strzelał jak Podolski. Górnik uratował się w końcówce [WIDEO]

2022-08-26 20:41

Górnik zremisował z Jagiellonią 1:1, choć przez większą część meczu drużyną lepszą byli goście. Zabrzan uratował obrońca Erik Janża, który strzelił pięknego gola w 90 minucie.

Wszystko co najciekawsze w pierwszej połowie wydarzyło się w ostatnich trzydziestu sekundach doliczonego czasu gry. Najpierw po rzucie rożnym dla Górnika, strzał Jensena z bliska zatrzymał prawie na linii jeden z obrońców Jagi. W odpowiedzi Jagiellonia wyprowadziła kontratak, a Jesus Imaz okazał się szybszy od obrońcy Górnika. Hiszpan strzelił z ostrego kąta, a piłka przeszła między nogami Kevina Brolla i wturlała się do siatki. Wcześniej szanse na zdobycie prowadzenia dla Górnika miał Paweł Olkowski, ale trafił piłką w słupek. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z bramkarze znalazł się Bartosz Bida, ale górą był Broll. W drugiej połowie było więcej chaosu i ostrej gry zamiast ciekawych akcji. W 65. min Imaz dostał świetne podanie od jednego z kolegów, ale będąc sam przed bramkarzem strzelił za słabo i Broll złapał piłkę. Górnikowi brakowało jakości, jaką potrafi dawać Lukas Podolski, ale drugi mecz z rzędu przesiedział na trybunach z powodu urazu.

Pogoń z Zagłębiem bez Zahovicia. Tajemnicza absencja, kontuzja czy inne powody?

Jednak Górnik znalazł zastępcę Poldiego w tym meczu. W 90 min. Erik Janza w stylu Podolskiego huknął z lewej nogi i piłka po odbiciu się od poprzeczki zatrzepotała w siatce. Ten gol nakręcił Górnika i mogło być jeszcze piękniej. W doliczonym czasie gry 16-letni rezerwowy Krzysztof Kolanko tez strzelił efektownie lecz trafił w poprzeczkę. W doliczonym ośmiominutowym czasie emocji było co niemiara, ale zakończyło się remisem.

Damian Kądzior nie dla Lecha, zostaje w Gliwicach. Piast zakończył sprawę jednym ruchem

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (45+3), 1:1 Erik Janza (90).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Rafał Janicki, Aleksander Paluszek, Mateusz Cholewiak, Dani Pacheco. Jagiellonia Białystok: Jesus Imaz, Bojan Nastic, Bogdan Tiru.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 12 649.

Górnik Zabrze: Kevin Broll - Richard Jensen, Rafał Janicki, Aleksander Paluszek - Erik Janza, Jean Mvondo (84. Robin Kamber), Mateusz Cholewiak (84. Krzysztof Kolanko), Robert Dadok (75. Krzysztof Kubica), Paweł Olkowski - Piotr Krawczyk (75. Norbert Wojtuszek), Szymon Włodarczyk (59. Dani Pacheco).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (62. Israel Puerto), Michał Pazdan (72. Wojciech Łaski) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Nene, Marc Gual, Bartosz Bida (58. Fedor Cernych), Bojan Nastic - Jesus Imaz.(PAP)