Szymon Włodarczyk

i

Autor: gornikzabrze.pl Szymon Włodarczyk

34. kolejka ekstraklasy

Choć to już ostatnia kolejka, napastnik Górnika ma jeszcze jedno zadanie do wykonania w tym sezonie. Mocno się zawziął

2023-05-27 7:45

Na zakończenie rozgrywek 2022/23 zabrzanie zagrają w Legnicy z miejscową Miedzią. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że „górnicy” mogą być towarzyszami niedoli beniaminka, który – znów ledwie po rocznej przygodzie – opuszcza szeregi piłkarskiej elity. Sześć kolejnych zwycięstw śląskiego zespołu pod skrzydłami Jana Urbana sprawiło jednak, że – niezależnie od wyniku w Legnicy - Górnik zajmie na mecie zajmie wyższą pozycję niż rok temu.

Objawieniem rundy jesiennej w zabrzańskim zespole był Szymon Włodarczyk. Niechciany w stolicy, latem podpisał umowę z Górnikiem i znakomicie wprowadził się do ekipy. Prawdziwym nauczycielem – co młody napastnik podkreślał wielokrotnie - okazał się dla niego Lukas Podolski. Mistrz świata miał ogromny wpływ na piłkarski rozwój 20-latka nie tylko asystami i radami na murawie, ale i uznaniem dla zabrzańskiej młodzieży wyrażanym poza boiskiem. Mówił o tym - co możesz zobaczyć poniżej - Piotr Włodarczyk, ojciec Szymona, w programie PKO BP Ekstraklasa Raport.

Napastnik Górnika ma jeszcze jedno zadanie do wykonania w tym sezonie

Włodarczyk-junior – mimo snajperskiego „dołka”, o którym opowiedział „Super Expressowi” – jest najlepszym strzelcem Górnika w tym sezonie. Przed meczem z Miedzią postawił sobie jednak jeszcze jedno ważne zadanie do zrealizowania: dla zespołu i dla siebie osobiście. - Chcemy dowieźć do końca tę zwycięską serię, dopisać siódmą wygraną. A ja przy okazji chciałbym mieć dziesięć trafień w sezonie zaznaczył „Włodar” przed wyruszeniem zespołu do Legnicy. Cel jest nieodległy; na razie ma na koncie dziewięć trafień...

QUIZ. Przed wami królowie strzelców Ekstraklasy! Poznacie byłych idoli polskiej ligi?

Pytanie 1 z 10
Legenda Wisły Kraków. Cztery razy był najlepszym strzelcem ligi, z czego trzy raz z rzędu. O kim mowa?
Kazimierz Kmiecik
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze