Autor: Cyfrasport Radomiak Radom

Fenomenalny rajd Portugalczyka

Co za emocje w Lubinie! Zagłębie goniło, ale wtedy Edi Semedo zrobił to [WIDEO]

2023-10-29 14:48

Piłkarze Radomiaka pokonali 3:2 Zagłębie Lubin w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Bohaterem ekipy z Radomia był Edi Semedo, strzelec dwóch goli. Portugalczyk rozpoczął i zakończył strzelanie w tym spotkaniu. Na koniec popisał się efektownym rajdem, który zapewnił jego drużynie wygraną.

Portugalczyk zaczął i zakończył strzelanie

Zagłębie chciało zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolejce z Jagiellonią. Jednak nie udało się, bo Radomiak już po kwadransie prowadził dwoma bramkami. Błysnął Edi Semedo i Pedro Henrique, najlepszy strzelec radomian. Wydawało się, że goście utrzymają prowadzenie, ale w drugiej połowie Zagłębie doprowadziło do wyrównania. W ciągu pięciu minut gospodarze zdobyli dwie bramki. Sygnał do ataku dał Damian Dąbrowski, a po chwili drugi cios zadał Mateusz Wdowiak. Jednak Radomiak otrząsnął i błyskawicznie zareagował. Już po minucie prawą stroną ruszył Edi Semedo. Przebiegł z piłką pół boiska, wpadł na pole karne i pokonał bramkarza z Lubina. Dla Zagłębia to już druga przegrana z rzędu i trzeci mecz bez zwycięstwa. Z kolei Radomiak notuje trzeci mecz bez porażki.

Polonia Warszawa się nie zatrzymuje. Co za seria Czarnych Koszul!

Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 2:3

0:1 Edi Semedo 1. min, 0:2 Pedro Henrique 15. min, 1:2 Damian Dąbrowski 72. min, 2:2 Mateusz Wdowiak 77. min, 2:3 Edi Semedo 78. min