Decyzja zapadła! Wiemy, kto poprowadzi Lecha w meczu z Legią

2021-04-08 16:51 Rafał Mandes
Lech Poznań
Autor: CyfraSport Lech Poznań

W niedzielę hit Ekstraklasy - Lech w Poznaniu podejmie liderującą w tabeli Legię Warszawa. Kilka dni temu z posadą szkoleniowca Kolejorza pożegnał się Dariusz Żuraw, a jego miejsce ma zastąpić Maciej Skorża. W najbliższym spotkaniu na ławce gospodarzy zasiądzie jednak kto inny.

Choć Lech nie ma już szans na mistrzostwo Polski, to mecze z Legią w Poznaniu zawsze są traktowane wyjątkowo. Nie inaczej będzie tym razem.

W czwartek szefowie klubu wystąpili do PZPN z wnioskiem o to, by to trener Janusz Góra mógł oficjalnie poprowadzić drużynę w meczu z Legią. Sternicy polskiej piłki wyrazili na to zgodę.

KOLEJNY ekstraklasowy trener pożegna się z posadą. To decyzja OSTATECZNA, klamka już zapadła

"W poniedziałek z klubem rozstał się Dariusz Żuraw. W tym tygodniu treningi prowadził Janusz Góra, którego wspomagał Dariusz Dudka. I to dotychczasowy asystent zasiądzie na ławce i poprowadzi Kolejorza podczas niedzielnego starcia przeciwko legionistom. 58-letni szkoleniowiec posiada licencję UEFA Pro, więc formalnie nie ma przeszkód, żeby mógł pełnić funkcję trenera w PKO Ekstraklasie" - czytamy na stronie Lecha.

W oświadczeniu zaznaczono również, że Góra "funkcję będzie pełnił jednorazowo, bo finiszują rozmowy ze szkoleniowcem, który przejmie niebiesko-białych na stałe".

Nowym szkoleniowcem ma zostać Skorża, który w Lechu pracował już w latach 2014-2015. W tym czasie wywalczył z Kolejorzem tytuł mistrza Polski oraz sięgnął po Superpuchar Polski.

Legenda Lecha i Legii typuje wynik klasyku. Niektórzy kibice mogą się wkurzyć [WYWIAD]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze