KOLEJNY ekstraklasowy trener pożegna się z posadą. To decyzja OSTATECZNA, klamka już zapadła

2021-04-08 15:47 Paweł Staniszewski
Radosław Sobolewski
Autor: CyfraSport Radosław Sobolewski

Karuzela trenerska w PKO BP Ekstraklasie trwa w najlepsze. Najgłośniejsze odejście ostatnich dni to naturalnie zwolnienie Dariusza Żurawia z posady szkoleniowca Lecha Poznań. Okazuje się jednak, że z końcem sezonu swoją funkcję przestanie pełnić także trener innego ekstraklasowicza, Wisły Płock. Radosław Sobolewski poinformował bowiem, że nie zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z klubem.

Popularny „Sobol” przejął drużynę z Płocka w sierpniu 2019 roku, w fatalnym dla klubu momencie. „Nafciarze” znajdowali się w strefie spadkowej, a ich gra wyglądała bardzo słabo. Pod wodzą nowego szkoleniowca płocczanie zanotowali wyraźny progres i ostatecznie rozgrywki w sezonie 2019/2020 zakończyli na 12. lokacie. Co ciekawe początkowa seria zwycięstw pod wodzą Sobolewskiego sprawiła, że klub w pewnym momencie znajdował się nawet na pozycji lidera ekstraklasy.

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia

Kontrakt 44-latka wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku i już wiadomo, że nie zostanie przedłużony. Informację tę potwierdził sam zainteresowany podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin. - Podjąłem już decyzję. Z końcem sezonu odchodzę z Wisły Płock – zakomunikował.

Praca w Wiśle Płock była pierwszym samodzielnym stanowiskiem Radosława Sobolewskiego w trakcie trenerskiej kariery. Wcześniej pełnił on jedynie funkcję asystenta w Wiśle Kraków. „Nafciarzy” 44-latek poprowadził łącznie w 61 spotkaniach. 22 z nich wygrał, 15 zremisował, 24 przegrał. Jak na razie nie wiadomo, kto mógłby zostać jego następcą.

Najnowsze