Flavio Paixao - kapitan Lechii idzie na rekord

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Flavio Paixao - kapitan Lechii idzie na rekord

Ekstraklasa wróciła w dobrym stylu! Zobacz najważniejsze gole po wznowieniu ligi [WIDEO]

2020-06-01 2:22

To była długa przerwa w Ekstraklasie. Przez 81 dni nie było meczów w polskiej lidze z powodu pandemii koronawirusa. Teraz rozgrywki zostały wznowione i na brak emocji nie możemy narzekać. Zobaczcie kilka interesujących goli i akcji w 27. kolejce. Opublikował je oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

To był powrót w dobrym stylu. W ośmiu spotkaniach padły 24 bramki. Nie zabrakło dramaturgii. Pierwsze trafienie po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa zobaczyliśmy we Wrocławiu. Do siatki gospodarzy piłkę posłał Felicio Brown Forbes z Rakowa Częstochowa. Jednak nie wystarczyło to do sukcesu, bo beniaminek nie zdołał utrzymać prowadzenia i w ostatniej chwili dał sobie wydrzeć wygraną ze Śląskiem (1:1).

Znakomicie wypadli piłkarze Zagłębia Lubin, który rozbili na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:0. Błysnął młodzieżowy reprezentant Polski - Bartosz Białek, który miał asystę i gola. Wejście smoka zaliczył Przemysław Mystkowski. Pomocnik Jagiellonii dwie minuty po zameldowaniu się na boisku pokonał bramkarza Cracovii i tym samym zapewnił Jagiellonii Białystok triumf 1:0. Dla ekipy z Podlasia to trzecia wygrana z rzędu. Cracovia notuje pięć porażek z rzędu.

Flavio Paixao, bohater Lechii, dla Super Expressu: To był najbardziej szalony mecz w moim życiu

Legia Warszawa wygrywając 1:0 z Lechem Poznań utrzymała 8-punktową przewagę nad Piastem Gliwice. Mistrzowie Polski rozgromili Wisłę Kraków 4:0. Hiszpański napastnik Jorge Felix trafił już w 42 sekundzie, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie, a dwie kolejne bramki dołożył Piotr Parzyszek. Zaimponowała Korona Kielce, która "przejechała się" po Wiśle Płock.

Prekursor piłkarskich cieszynek walczy o życie. Piotr Rocki w stanie krytycznym. Najnowsze informacje

Największe emocje były w derbach Trójmiasta, gdzie po szalonej drugiej połowie Lechia Gdańsk pokonała 4:3 Arkę Gdynia. Sędzia podyktował cztery rzuty karne. Po dwa dla każdej ze stron. Bohaterem gospodarzy był niezawodny Flavio Paixao. Portugalczyk zaliczył hat tricka, a dwie bramki zdobył z rzutów karnych. Właśnie ta z "jedenastki" zadecydowała o sukcesie gospodarzy. W sumie w derbach Trójmiasta ma na koncie już 10 trafień i 78 goli w Ekstraklasie. To czyni go najlepszym cudzoziemcem w historii polskiej ligi.

Niesamowita przemowa solenizanta po triumfie Legii w Wielkopolsce [WIDEO]

QUIZ. Pamiętasz tych cudzoziemców z Ekstraklasy? Byli gwiazdami naszej ligi

Pytanie 1 z 10
W Polsce spędził dwa lata. Poprowadził Wisłę Kraków do mistrzostwa Polski w 2011 roku. Kto to?