Fatalne wieści dla Stali Mielec! Ta decyzja może wszystko przekreślić, cały wysiłek pójdzie na marne?

Stal Mielec bez licencji na grę w PKO Ekstraklasie
Autor: Cyfra Sport Stal Mielec bez licencji na grę w PKO Ekstraklasie

W ostatnich dniach Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wioski poszczególnych drużyn o przyznanie licencji dla klubów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz eWinner 2. Ligi. Komunikat wydany niebawem przez władze PZPN może jednak zszokować zawodników i pracowników Stali Mielec, która nie otrzymała licencji na grę w najwyższej klasie rozrywkowej. Oznacza to, że cały wysiłek w walkę o utrzymanie w PKO Ekstraklasie może pójść na marne.

Piłkarze i sztab trenerski Stali Mielec od dłuższego czasu robią wszystko co w ich mocy, aby utrzymać się w PKO Ekstraklasie. Ekipa z Podkarpacia zaciekle walczy z Podbeskidziem Bielsko-Biała o ratunek o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i po ostatnich dobrych meczach w wykonaniu zawodników prowadzonych przez trenera Włodzimierza Gąsiora wydawać by się mogło, że wszystko na dobrej drodze do utrzymania w Ekstraklasie. Wszystko może się jednak zmienić po tym, jak Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydawał komunikat, w którym poinformowała o rozpatrzeniu wniosków o przyznanie licencji dla klubów PKO Ekstraklasy, Fortuny 1. Ligi i eWinner 2. Ligi. Wśród klubów, którym komisja postanowiła nie wydać licencji znalazła się właśnie Stal Mielec, tuż obok Bytovii Bytów oraz KKS 1925 Kalisz. 

Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

- Po analizie złożonych wniosków Komisja postanowiła (...) Nie przyznać klubowi Stal Mielec licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego - czytamy w oficjalnym komunikacie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kto zgarnie tytuł Piłkarza Sezonu? Ekstraklasa SA ogłosiła nominacje do nagród za sezon 2020/2021

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Cały wysiłek pójdzie na marne?

W ostatnich trzech ligowych spotkaniach, Stal Mielec zrobiła duży krok w kierunku utrzymania. Po remisie 3:3 z Jagiellonią Białystok, ekipa z Podkarpacia wygrała 1:0 z Pogonią Szczecin, a następnie 2:1 z Lechem Poznań. Dzięki temu wyprzedziła Podbeskidzie Bielsko-Biała w tabeli i zepchnęła "Gólari" na ostatnią pozycję w klasyfikacji, mając 27 punktów oraz mecz zaległy. W tym czasie Podbeskidzie zgromadziło 24 oczka i na kilka spotkań przed końcem sezonu wydawać by się mogło, że to właśnie Stal jest bliżej utrzymania. Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN może jednak wszystko zmienić. W najbliższych dniach z pewnością będziemy mogli się spodziewać odwołania ze strony władz klubowych. 

Kiedyś ośmieszył Legię, teraz w niej zagra? Napastnik Karabachu ma trafić na Łazienkowską

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze