Franciszek Smuda ma swojego kandydata do mistrzostwa Polski. Będziecie zaskoczeni

2021-07-22 14:12
Franciszek Smuda
Autor: Cyfra Sport Franciszek Smuda

Jutro startuje piłkarska Ekstraklasa. To pierwszy sezon z udziałem osiemnastu zespołów. Tytułu broni warszawska Legia, która wydaje się być głównym pretendentem do mistrzostwa Polski, choć nie dla wszystkich. - Dla mnie głównym faworytem jest Raków, a tuż za nim widzę Pogoń – mówi były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

- Obie drużyny zrobiły największy postęp i umiejętnie się wzmacniają od pewnego czasu. Nie robią gwałtownych ruchów, ale buduję zespół na zasadzie ewolucji. Już wiosna pokazała, że stać ich na wiele. Legia na razie mnie nie przekonuje, co pokazał choćby ich mecz w Superpucharze z Rakowem. Drużyna Marka Papszuna podobała mi się dużo bardziej – podkreśla Smuda, trenujący obecnie IV ligową Wieczystą Kraków. - Czego oczekuję po nowym sezonie? Przede wszystkim, żeby było jak najwięcej zespołów walczących o mistrzostwo i miejsca na podium. Tylko silna konkurencja spowoduje podniesienie poziomu ligi. Do Ekstraklasy powróciło przed sezonem kilku klasowych piłkarzy, a przyjazd Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze, to prawdziwa transferowa bomba. - To wielka postać w piłce, zawodnik o ponadprzeciętnych umiejętnościach. W Górniku powinien być wzorem dla młodych piłkarzy, a jeśli będzie zdrowy, to da zespołowi dużo jakości – uważa Smuda, który wymienia jeszcze dwa nazwiska piłkarzy, którzy pojawili się w Ekstraklasie. - Zarówno Damian Kądzior (Piast) jak i Piotr Parzyszek (Pogoń) mogą dać bardzo dużo swoim zespołom. Nie chcę wskazywać zespołów, które powalczą o utrzymanie, bo życie niejednokrotnie weryfikowało przedsezonowe prognozy - dodaje były selekcjoner.

Pogoń wraca do europejskich pucharów! Rywale mają jeden, wielki atut

Raków Częstochowa
Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE