Frantisek Plach

i

Autor: Cyfrasport Frantisek Plach

Głośny transfer wewnątrz ekstraklasy? Lech i Legia zabiegają o bramkarza

2022-05-26 16:57

Za Frantiskiem Plachem kolejny udany sezon w barwach Piasta Gliwice. Golkiper rodem ze Słowacji był jednym z wyróżniających się zawodników w drużynie Waldemara Fornalika i mocno przyczynił się do zajęcia przez gliwiczan wysokiego, piątego miejsca. Nic zatem dziwnego, że parol na 30-latka zagięli możni naszej ligi. Wg Tomasza Włodarczyka rywalizację o Placha stoczą latem Lech Poznań oraz Legia Warszawa.

Miniony sezon był niezwykle udany dla Lecha Poznań, który po siedmioletniej przerwie ponownie sięgnął po mistrzostwo Polski. Rozczarowała natomiast Legia, która długo broniła się przed spadkiem, a rozgrywki finalnie zakończyła na 10. lokacie. „Wojskowi” od kolejnego sezonu planują jednak ponownie wedrzeć się do ligowej czołówki, co zwiastuje nam zaciętą rywalizację na linii Poznań-Warszawa. Niewykluczone jednak, że ta zacznie się jeszcze podczas okienka transferowego. Wg Tomasza Włodarczyka obie ekipy są bowiem zainteresowane sprowadzeniem golkipera Piasta Gliwice – Frantiska Placha.

Wywiad z Mikael Ishak

W obu klubach pozycja bramkarza zdecydowanie wymaga wzmocnień. Lech nie przedłużył umowy z Mickey’em van der Hartem, co oznacza, że Maciej Skorża ma obecnie do dyspozycji jedynie Filipa Bednardka i występującego na co dzień w rezerwach Miłosza Mleczko. W Legii natomiast – po zakończeniu kariery przez Artura Boruca – do dyspozycji Kosty Runjaicia pozostają chimeryczny Cezary Miszta oraz rozczarowujący jak na razie Richard Strebinger. Nie dziwi zatem, że oba kluby zagięły parol na golkipera Piasta. Tym bardziej, że umowa Placha z gliwickim zespołem wygasa wraz z końcem roku, nie trzeba byłoby zatem płacić za niego dużych pieniędzy. Włodarczyk podkreśla jednak, że Legia może poczekać z transferem do zimy, Lech z kolei chciałby sprowadzić Słowaka już latem.

Frantisek Plach jest wychowankiem rodzimego klubu MSK Zilina i przez niemal całą karierę występował jedynie w lidze słowackiej. Zmieniło się to dopiero w styczniu 2018 roku, gdy zatrudnić go postanowił Piast Gliwice. W drużynie prowadzonej przez Waldemara Fornalika 30-latek zaliczył jak do tej pory 139 występów, z których 55 zakończył z czystym kontem. W 2019 roku wraz z klubem świętował również pierwszy w historii tytuł mistrza Polski.

Sonda
Gdzie trafi Frantisek Plach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze