Górnik dokazuje na transferowym rynku. Wielki powrót do ekstraklasy i... do domu

2022-05-27 15:22
Paweł Olkowski
Autor: Cyfra Sport Paweł Olkowski

Osiem lat wojaży po Europie, po ligach wyżej notowanych niż nasza ekstraklasa. Momenty lepsze i gorsze, chwile radości i frustracji – zmagał się z tymi uczuciami niejednokrotnie. Teraz wraca w rodzinne strony i do klubu, w którym spędził trzy lata przed wyruszeniem na zagraniczne boiska. Paweł Olkowski będzie piłkarzem Górnika Zabrze!

To kolejny transferowy ruch, wykonany przez zabrzan w ostatnich kilkunastu dniach. Swą „kontraktową odyseję” otworzyli informacją o pozostaniu w zespole Bartosza Nowaka. Potem odpalili długo oczekiwaną „petardę”, ogłaszając nowy kontrakt Lukasa Podolskiego. W świat poszła wieść o skorzystaniu z opcji przedłużenia w przypadku Hiszpana Daniego Pacheco, a potem – o zakontraktowaniu Szymona Włodarczyka z Legii. Teraz przyszła pora na podpis Pawła Olkowskiego. Związał się on z zabrzanami dwuletnią umową, z opcją przedłużenia o kolejny rok

Olkowski to wychowanek Małejpanwi Ozimek, trzynastokrotny reprezentant Polski. Z kraju wyjechał latem 2014, zamieniając Górnika na 1.FC Koeln (już bez Lukasa Podolskiego w składzie). Spędził w Kolonii cztery lata, potem na sezon „zajrzał” do angielskiego Bolton Wanderers (grającego w Championship League, a więc na zapleczu elity), by kolejne trzy edycje rozgrywkowe spędzić w Gazisehir Ganziatep w Turcji. Teraz – jak sam zakomunikował w portalach społecznościowych - „wraca do domu”.

Lukas Podolski prezesem Górnika?! W Zabrzu takie scenariusze traktują poważnie! „Czasami bywa nadaktywny. Potrafi zadzwonić o piątej rano albo o północy”

Sonda
Jak wypadnie Górnik Zabrze w sezonie 2022/23 w ekstraklasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze