Wisła Karaków - Górnik Zabrze

Autor: Jacek Kozioł Maciej Jankowski podczas meczu Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1. Kopacz zgasił Białą Gwiazdę

2015-11-20 23:36

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1 na zakończenie piątku w Ekstraklasie. Goście prowadzili z ostatnim w tabeli 14-krtonym mistrzem Polski, ale w drugiej połowie remis dla KSG uratował Bartosz Kopacz. Wisła mogła wskoczyć na podium, ale na "pudło" jeszce poczeka.

Mecz na wciąż modernizowanym stadionie w Zabrzu został poprzedzony minutą ciszy ku czci zmarłego niedawno wiceprezesa Górnika, Krzysztofa Maja. Piłkarze uczcili jego pamięć też na okolicznościowych koszulkach, a z głośników popłynęła melodia "You'll never walk alone" - Maj słynął z sympatii również do Liverpoolu.

Kosmiczny mecz w Niecieczy!

Początek był smutrny, rónież z czysto sportowego powodu - wynik już w drugiej minucie otworzył niezawodny Paweł Brożek. Wisła miała więcej z gry, ale ambitni gospodarze tuż po wznowieniu gry w 2. połowie wyrównali - w 51. minucie Bartosz Kopacz strzałem głową na bramkę zamienił podanie Rafała Kosznika.

Górnik wciąż zamyka tabelę, do miejsca dającego utrzymanie traci  cztery punkty. Wisła jest szósta.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
0:1 - Paweł Brożek 2'
1:1 - Bartosz Kopacz 51'

Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz - Paweł Widanow, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Rafał Kosznik - Roman Gergel, Erik Grendel (73' Armin Cerimagić), Aleksander Kwiek, Łukasz Madej, Michał Janota (10' Robert Jeż) - Maciej Korzym (65' Rafał Kurzawa).

Wisła Kraków: Radosław Cierzniak - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Krzysztof Mączyński, Alan Uryga, Rafał Boguski, Maciej Jankowski (67' Tomasz Cywka), Łukasz Burliga (46' Denis Popović) - Paweł Brożek