Ile polskich klubów zagra w Europa Conference League? Zbigniew Boniek przekazał WAŻNĄ informację

2020-10-30 16:17 mc
Wisła Płock - Legia Warszawa
Autor: Cyfrasport Wisła Płock - Legia Warszawa

W sezonie 2021/2022 ruszą nowe rozgrywki, czyli Europa Conference League. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek przekazał ważne informacje z punktu widzenia naszych klubów. Okazuje się, że większość z nich będzie rywalizować właśnie w kwalifikacjach Europa Conference League.

Liga Mistrzów, Liga Europy i Europa Conference League - tak będą wyglądać europejskie puchary od sezonu 2021/2022. W tym momencie w fazie grupowej LM grają 32 drużyny, natomiast w LE - 48 drużyn. Według nowego rozdania, w każdym z europejskich pucharów liczba uczestników wyniesie 32 kluby. To sprawia, że musi dojść do pewnych zmian. Niestety, nie są one korzystne dla polskich klubów.

Artur Boruc zsunął maseczkę i PALI w centrum Warszawy! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Jak poinformował Zbigniew Boniek na Twitterze, tylko mistrz Polski będzie walczył w eliminacjach Ligi Mistrzów i później ewentualnie Ligi Europy. Pozostałe trzy drużyny zagrają w kwalifikacjach Europa Conference League. "Nasze kluby długo pracowały na te zaszczyty...Ta ConferenceLeaque wygląda na europejską Ligę Zakładową..." - zauważył dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik.

SZOKUJĄCY wątek w sprawie szantażu na Lewandowskim! Mocna odpowiedź

UEFA oficjalne potwierdziła powstanie Europa Conference League we wrześniu 2019 roku. Będą to trzecie rozgrywki po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. "Ich powstanie ma na celu danie szansy większej liczbie klubów z większej liczby krajów szansy na udział w europejskim futbolu" - tłumaczyła UEFA na Twitterze.

Najnowsze