Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Grosik w formie

Kamil Grosicki idzie na króla strzelców? Piłkarz Pogoni ma konkretny cel

2023-02-21 14:27

W Szczecinie chuchają i dmuchają na Kamila Grosickiego (35 l.), bo choć piłkarz ma już swoje lata, to wciąż od niego mnóstwo zależy. „Grosik” w poprzedniej kolejce zagrał fenomenalnie, teraz chce powtórzyć to w meczu z Wisłą Płock. Stawka jest wysoka bo po pierwsze, Grosicki walczy o tytuł króla strzelców, a po drugie - Pogoń wciąż ma szanse na awans do europejskich pucharów.

Grosicki w meczu z Wartą Poznań strzelił gola i zaliczył piękną asystę. Było to już 9 trafienie skrzydłowego w tym sezonie, dzięki czemu jest współliderem klasyfikacji strzelców.

- Pierwszy cel, który chcę osiągnąć, to przekroczyć barierę 10 bramek w sezonie – mówił nam niedawno Grosicki. - W mojej profesjonalnej karierze, w Turcji, Francji czy Anglii w najlepszym sezonie miałem na koncie dziewięć bramek. Tak samo było w poprzedniej edycji w ekstraklasie. Mam nadzieję, że jak najszybciej przekroczę tę dychę – powiedział Grosicki.

Pogoń po słabym początku roku przełamała się i wciąż utrzymuje kontakt ze strefą pucharową. Do Lecha Poznań, który zajmuje ostatnie miejsce premiujące awansem do europejskich pucharów, Pogoń traci tylko trzy punkty.

4. Kamil Grosicki: Chcę dalej grać w kadrze
Sonda
Czy Kamil Grosicki powinien zostać w Pogoni Szczecin?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze