Lukas Podolski

i

Autor: Katarzyna Zaremba / SE Lukas Podolski

Nie tylko piłką żyje człowiek

Kiedy ruszy nowa restauracja Lukasa Podolskiego w Zabrzu? Gwiazdor przybliżył termin

2023-03-03 6:54

Lukas Podolski to nie tylko piłkarski mistrz świata z 2014 roku w reprezentacji Niemiec, i nie tylko dzisiejszy ulubieniec kibiców Górnika. To także biznesmen, który rozszerza sieć swych restauracji z kebabami. Wiadomo już, że wkrótce otworzy pierwszy lokal w Polsce. Oczywiście w Zabrzu, w jednym z centralnych punktów miasta.

Podolski nie jest wyjątkiem wśród sportowych gwiazd. Swoje lokale mają między innymi Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Sieć burgerowi uruchomił także Robert Burneika. Podolski na razie działał przede wszystkim na rynku niemieckim. Podczas spotkania z mediami poprzedzającego sobotni (godz. 20.00) mecz Górnika z Legią jedno z pytań dotyczyło właśnie działalności biznesowej Poldiego.

- Cieszę się, że stworzyłem międzynarodową markę. Pracujemy teraz nad otwarciem pierwszej restauracji w Polsce, w Zabrzu oczywiście. Dużo pracy jeszcze zostało, bo lokal stary i wymaga remontu, ale idzie do przodu – wyjaśnił krótko Podolski. Dodał, że – podobnie jak w innych jego „przybytkach”, również i w zabrzańskim będzie można spotkać właściciela.

Zagadką – na razie – pozostaje jeszcze wciąż konkretny termin otwarcia. - Powiem, że w maju, i potem będziecie mnie z tego rozliczać. Więc nie podaję konkretnej daty, ale... będzie szybciej, niż nowa trybuna Górnika! - dodał ze śmiechem piłkarz Górnika.

Sonda
Czy Lukas Podolski powinien po zakończeniu kariery boiskowej zostać prezesem Górnika?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02
Najnowsze