Kim był zastrzelony Adrian Z., ps. Zielony, pseudokibic Cracovii?

2017-12-15 14:59
Policja musi bronić ludzi przed bandytami
Autor: Katarzyna Zaremba

Bandyta, który został zastrzelony przez antyterrorystów w jednym z krakowskich mieszkań, to Adrian Z., pseudonim Zielony. Kim jest ten człowiek? Kim jest Zielony? Adrian Z. to pseudokibic Cracovii. Zdarzenie nie ma nic wspólnego ze środowymi zamieszkami na stadonie przy ulicy Kałuży. Więcej w kolejnych akapitach.

W piątek, według informacji podanych przez RMF FM, w jednym z krakowskich mieszkań doszło do strzelaniny. Odbyła się ona podczas interwencji grupy antyterrorystycznej, która miała na celu zatrzymanie niebezpiecznych bandytów. Szajka podejrzewana jest o porywanie dla okupu, a także znęcanie się i tortury nad porywanymi. Media przytaczają przerażające praktyki: łamanie nóg i wymuszenia.

W akcji udział wzięły grupy specjalne z Kielc i Katowic. Szturm na mieszkanie poprzedzony był kilkumiesięcznym dochodzeniem. Zdecydowano się na przeprowadzenie akcji w piątek, a podczas nalotu sprawy się skomplikowały. Znaleziony w lokalu mężczyzna rzucił się na jednego z funkcjonariuszy, próbował odebrać mu broń i strzelić do niego. Agresor został postrzelony, a reanimacja okazała się bezskuteczna i mężczyzny nie odratowano.

Zastrzelonym mężczyzną jest właśnie Adrian Z., pseudonim Zielony. Policja nie potwierdziła tych ustaleń, ale portal Onet jest przekonany, że chodzi właśnie o wielokrotnie notowanego i karanego w przeszłości bandytę. Zielony miał być jednym z liderów środowiska pseudokibiców Cracovii, których od dawna podejrzewano o działalność przestepczą.

Wielki skandal w derbach Krakowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze