Kompromitacja prezesa Lecha Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Kompromitacja prezesa Lecha Poznań. Wulgarnie obrażał rywali

Kompromitacja prezesa Lecha Poznań. Wulgarnie obrażał rywali, przesadził ze świętowaniem

2022-05-16 12:11

Dość nieoczekiwanie kibice poznali już wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu 2021/22 w Ekstraklasie. Wydawało się, że pasjonująca walka o mistrzostwo i utrzymanie będzie trwała do ostatniej kolejki, ale to przedostatnia seria gier okazała się decydująca. Lech Poznań wygrał derby z Wartą (2:1), a Raków Częstochowa sensacyjnie uległ Zagłębiu Lubin (0:1), wobec czego to Kolejorz zdobył tytuł. Radość w Poznaniu była ogromna, a podczas fety doszło do skandalu. Prezes Lecha wulgarnie obrażał rywali. Ewidentnie Piotr Rutkowski przesadził ze świętowaniem.

Kończący się sezon dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Przez kilka miesięcy jednym z głównych tematów była fatalna dyspozycja Legii Warszawa. Ustępujący mistrzowie Polski długo znajdowali się w strefie spadkowej i musieli drżeć o utrzymanie, a jeden z najgorszych sezonów w historii klubu dostarczył wiele satysfakcji rywalom Wojskowych. Tym bardziej, że Lech Poznań, Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin błyskawicznie wysforowały się na czele tabeli i przez niemal cały sezon szły łeb w łeb. Praktycznie co kolejkę dochodziło do zmian na pozycji lidera, jednak w końcówce sezonu Portowcy wyraźnie osłabli i stało się jasne, że mistrzostwo wywalczy Kolejorz bądź Raków. Na 3 kolejki przed końcem to podopieczni Marka Papszuna byli na lepszej pozycji, ale w ciągu tygodnia zawalili sprawę. Najpierw zremisowali z Cracovią (1:1), a w przedostatniej kolejce przegrali z Zagłębiem Lubin (0:1). Te potknięcia bez skrupułów wykorzystał Lech, który w decydujących kolejkach zdobył komplet punktów i już po 33 seriach mógł świętować kolejny tytuł!

Wściekli kibice Wisły Kraków nie wytrzymali! Po spadku ruszyli pod stadion, musiała interweniować policja

Na początku maja Raków utarł nosa Lechowi w finale Pucharu Polski

Kompromitacja prezesa Lecha. Wulgarnie obrażał rywali

Dla Lecha jest to pierwsze trofeum od 6 lat i pierwsze mistrzostwo od 2015 roku. Oczekiwania kibiców w Wielkopolsce są ogromne przed każdym sezonem, jednak w tym roku były wyjątkowe, gdyż Kolejorz obchodzi stulecie. Piłkarze Macieja Skorży spisali się znakomicie, bowiem zdobyli mistrzostwo i finał Pucharu Polski. Z pewnością nastawiali się na świętowanie po ostatniej kolejce, ale wpadka Rakowa sprawiła, że już tydzień wcześniej mogli cieszyć się z ogromnego sukcesu. Feta w Poznaniu była gorąca, a osoby związane z Lechem nieco przesadziły ze świętowaniem. Widać to po nagraniu, na którym m.in. prezes klubu obraża Raków Częstochowa!

Lukas Podolski ma wielkie pretensje do Górnika Zabrze, jest niezadowolony. Wskazał błąd klubu, mocne słowa

Sonda
Czy Lech zdoła przebić się do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Raków mocno dał w kość Lechowi w obecnym sezonie, w końcu to piłkarze Marka Papszuna zniszczyli marzenia poznaniaków o dublecie, wygrywając finał PP. Kolejorz okazał się jednak lepszy w lidze, a świętowanie mistrzostwa okazało się znakomitą okazją, by dać upust emocjom. Niestety, świętującym lechitom zabrakło nieco ogłady, a wszystko uwieczniły kamery. W pewnym momencie feta przerodziła się w grillowanie Rakowa. Piłkarze i kibice zaczęli śpiewać "Raków c..l", a z uśmiechem na twarzy skandował to także prezes Lecha - Piotr Rutkowski. Fani szybko wychwycili żenujące zachowanie i zaczęli szeroko komentować je w mediach społecznościowych. Szkoda, że zamiast cieszyć się z własnego sukcesu, lechici skupili się na rozliczeniu z rywalem.

Jan Tomaszewski o reprezentacji i Ekstraklasie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze