Jakub Błaszczykowski

i

Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski

Kompromitująca kara dla Jakuba Błaszczykowskiego. Naskoczył na sędziego, decyzja Komisji Ligi to kpina

2022-04-28 18:03

Świat polskiej piłki żyje sędziowskimi aferami. Po meczu zespołów z Płocka i Krakowa było naprawdę gorąco! Jakub Błaszczykowski zagotował się i w ostrych słowach zaatakował sędziego. Komisja Ligi podjęła decyzję, by ukarać jego i kilku sprawców boiskowego zamieszania. Decyzja podjęta przez gremium jest kompromitująca!

Cztery mecze dyskwalifikacji – to kara, jaką Komisja Ligi nałożyła na piłkarza Wisły Kraków Luisa Fernandeza za uderzenie gracza Wisły Płock Damiana Michalskiego po poniedziałkowym meczu tych drużyn w 30. kolejce ekstraklasy. Spotkanie Wisły Kraków z imienniczką z Płocka miało burzliwy przebieg. Goście wygrali 4:3 po rzucie karnym podyktowanym w ostatniej akcji. Po końcowym gwizdku doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami. W ich trakcie napastnik gospodarzy Luis Fernandez uderzył Damiana Michalskiego.

Komisja Ligi reaguje po meczu Wisła K. - Wisła P.

Zajściem tym na czwartkowym posiedzeniu zajęła się Komisja Ligi, która zdyskwalifikowało Hiszpana na cztery mecze. Oznacza to, że Fernandez nie zagra już do końca sezonu. Wiele na to wskazuje, że był to jego ostatni występ w barwach krakowskiego klubu, gdyż jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca.

NIE PRZEGAP! Szymon Marciniak musi pogodzić się tą decyzją. Nie poprowadzi finału LM, to już pewne

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Błaszczykowski ukarany za mecz ekip z Krakowa i Płocka

We wtorek Fernandez przeprosił Michalskiego, wpłacił też 12 tysięcy złotych na cel charytatywny, ale to nie wpłynęło łagodząco na wysokość kary. Hiszpan, który trafił do Wisły Kraków w styczniu tego roku, zagrał w dziewięciu meczach, w których zdobył trzy bramki. Ponadto Komisja Ligi za niewłaściwe zachowanie wobec arbitra Damiana Sylwestrzaka, nałożyła na Jakuba Błaszczykowskiego karę 5 tysięcy złotych grzywny w zawieszeniu na pół roku. Dwa mecze dyskwalifikacji otrzymał także fizjoterapeuta Karol Biedrzycki.

NIE PRZEGAP! Leicester - Roma. Marco Tardelli zachwala młodego reprezentanta Polski. Nicola Zalewski oczarował mistrza świata

Za niewłaściwe zachowanie kibiców, którzy po zakończonym meczu rzucali na murawę różne przedmioty, krakowski klub zapłaci grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych. Wisła Kraków znajduje się w strefie spadkowej, zajmując 16. miejsce w tabeli ekstraklasy. W niedzielę w derbach Krakowa zmierzy się z Cracovią.

Sonda
Czy kara dla Jakuba Błaszczykowskiego jest właściwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze