Jacek Kiełb, Korona Kielce

Autor: archiwum se.pl

Korona- Zagłębie: remis w Kielcach

2014-02-23 16:31

Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Zagłębiem Lubin. Gola dla "Miedziowych "strzelił już w 8. minucie David Abwo, wyrównał w 55. Jacek Kiełb.

Początek spotkania należał do gości. Już w 8. minucie David Abwo dzięki swojej szybkości urwał się defensorom Korony i pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Cała pierwsza połowa spotkania należała do piłkarzy Zagłębia, stworzyli kilka okazji do strzelenia gola, jednak nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Korona natomiast prezentowała się źle.

Pobyt w szatni odmienił jednak grę gospodarzy i już w 10. minucie po przerwie Jacek Kiełb dał im wyrównanie. Uderzył on zza pola karnego, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła Rodicia.

Przez kilka minut inicjatywa należała do gospodarzy, jednak około 60 minuty do głosu znowu doszli "Miedziowi". Stan taki utrzmał się do ostatniego gwizdka, jednak graczom z Lubina zabrakło szczęścia i umiejętnosci, aby sięgnąć drugi raz z rzędu po trzy punkty.

Korona 1:1 Zagłębie

0:1 8. min. Abwo, 1:1 55. min. Kiełb

Korona: Zbigniew Małkowski, Paweł Golański, Pavol Stano, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak, Paweł Sobolewski, Ivan Marković, Vlastimir Jovanović (38. Michał Janota), Jacek Kiełb, Siergiej Pilipczuk, Maciej Korzym (68.  Siergiej Chiżniczenko)

Zagłębie: Silvio Rodić, Jiri Bilek, Djordje Cotra, Elvedin Dżinić, Bartosz Rymaniak, David Abwo, Adrian Błąd (72. Łukasz Janoszka), Manuel Curto (73. Łukasz Piątek), Lubomir Guldan, Aleksander Kwiek, Arkadiusz Piech