Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

i

Autor: Cyfrasport Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Legenda wróci do Górnika Zabrze? Ostatni raz był tam 23 lata temu, media donoszą o zaawansowanych rozmowach

2021-05-20 20:25

Górnik Zabrze doczeka się powrotu swojej legendy? Polskie media podają informację, że jeden z kluczowych piłkarzy z ekipy, która wywalczyła ostatnie mistrzostwo Polski w historii zabrzańskiej ekipy, jest bliski powrotu w charakterze szkoleniowca "Górników". Klub ma toczyć zaawansowane rozmowy, a szkoleniowiec nie ukrywa, że coś jest na rzeczy. Czy zabrzanie w następnym sezonie będą mieli nowego trenera?

Górnik Zabrze nie może mówić o tym, aby sezon 2020/2021 był dla nich udany. Mimo obiecującej jesieni zabrzanie całkowicie zeszli w formy wiosną i ostatecznie zakończyli rozgrywki na dziesiątym miejscu w lidze. Trzeba przyznać, że dla drużyny, która co sezon mówi o aspiracjach europejskich, to nie jest to dobry rezultat. Na domiar złego, drużynę może opuścić Jesus Jimenez, który przymierzany jest do Lecha Poznań. Szefowie klubu szukają powiewu świeżości, a ten może dać nowy szkoleniowiec zabrzan, którym może zostać jedna z dawnych ikon drużyny. Jeśli do zatrudnienia byłego piłkarza dojdzie, wtedy będziemy świadkami spektakularnego powrotu po 23 latach.

Najnowsze wiadomości w sprawie kontuzji Fabiańskiego. Lekarz usłyszał KLUCZOWĄ informację. Co dalej z Euro 2021?

Górnik Zabrze z nowym trenerem? Ikona może wrócić na Śląsk

Według wskazań polskich mediów nowym trenerem Górnika może zostać Jan Urban, a więc postać, której w Zabrzu nie trzeba przedstawiać nikomu. Były trener Legii, Osasuny Pampeluna, czy Lecha Poznań jest prawdziwą ikoną "Górników" i w latach 1985-1988 wygrywał z nimi trzykrotnie mistrzostwo Polski oraz zdobył krajowy Superpuchar, po czym przeniósł się do LaLigi i grając w barwach Realu Vallaloid i Osasuny Pampeluna, stał się jednym z najlepszych Polaków w historii hiszpańskiej piłki. Swoją karierą zawodniczą zakończył w sezonie 1997/1998, jako piłkarz Górnika Zabrze.. Szkoleniowiec nie ma obecnie pracy, mimo całkiem udanej przygody z polską Ekstraklasą, w której, już jako trener, wywalczył dwa tytuły z Legią, dwa krajowe puchary, a także krajowy Superpuchar. To samo trofeum podniósł także jako szkoleniowiec "Kolejorza" w roku 2016.

Wojciech Szczęsny opuści Juventus i dołączy do giganta? Trwają rozmowy, może dojść do nieprawdopodobnej wymiany

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Co dalej z Górnikiem? Możemy się przygotować na zmiany

Zatrudnienie Urbana w Zabrzu miałoby wiązać się z nieporozumieniem względem "wizji klubu", jaką mają między sobą zarządcy drużyny, a także jej obecny trener - Marcin Brosz, co może doprowadzić do braku przedłużenia umowy między stronami, która wygasa już 30 czerwca 2021. Cały czas w klubie jest aktywny temat Lukasa Podolskiego, który po skończeniu rozgrywek tureckiej Superlig stał się wolnym zawodnikiem. Jedno jest pewne - w następnym sezonie w Zabrzu może się dziać naprawdę sporo.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze