Lukas Podolski

i

Autor: Cyfrasport Lukas Podolski

Legendarny polski klub pójdzie pod młotek! W tle pojawił się Lukas Podolski, szykuje się wielka zmiana

2023-11-20 20:32

W reprezentacyjnej przerwie na ekstraklasowych boiskach zapanował bezruch. Nie oznacza to jednak braku interesujących doniesień z klubowych kuluarów. Od dłuższego już czasu nie brakowało na przykład domniemań i pogłosek o rychłęj zmianie właściciela czternastokrotnego mistrza Polski. Do tej pory to gmina Zabrze decydowała o losach Górnika. W poniedziałek miejscy radni uchylili furtkę do prywatyzacji zasłużonego klubu.

Zabrzanie w tej chwili plasują się w środku ligowej stawki, choć porażka 1:2 ze Stalą Mielec w 15. kolejce zwarzyła nastroje wcześniej podbudowane serią trzech zwycięskich gier. W tle sportowych poczynań podopiecznych Jana Urbana wciąż jednak pojawiały się doniesienia o kłopotach finansowych, a prezes Adam Matysek w długiej rozmowie z „Super Expressem” bynajmniej jednoznacznie ich nie rozwiewał. ,

W poniedziałek prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik wniosła pod obrady miejskich rajców projekt uchwały dotyczący „przystąpienia do procesu prywatyzacji Górnika Zabrze”. Po długiej dyskusji, poprzedzonej nieplanowaną wcześniej przerwą, 24 radnych (przy jednym głosie wstrzymującym się) poparło ową uchwałę.

Uzasadniając konieczność przegłosowania takiej uchwały, prezydent miasta przypominała, że w przeszłości – mowa o latach 2008-2011 – miasto uczestniczyło już w prywatyzacji 14-kotnego mistrza Polski. Mowa o okresie, w którym właścicielem klubu była firma Allianz. Po jej rezygnacji Zabrze ponownie przejęło kontrolny pakiet udziałów w Górniku, przez kolejne lata zwiększając swój wkład finansowy. Sfinansowało też budowę Areny Zabrze, na której obecnie trwa budowa czwartej trybuny.

- Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi podmiotami komercyjnymi zainteresowanymi udziałem w prywatyzacji Górnika – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, uzasadniając konieczność zagłosowania za przedłożonym przez nią projektem. Zobowiązała się do składania comiesięcznych sprawozdań przed radą na temat postępu negocjacji prywatyzacyjnych.

- Jeden to kapitał zagraniczny, o którym sporo się już mówi, drugi krajowy – prezydent Zabrza uchyliła „Dziennikowi Zachodniemu” rąbka tajemnicy skrywającej potencjalnych inwestorów. Jak donosi „DZ”, w tym pierwszym przypadku chodzi o powiązanego z Lukasem Podolskim niemieckiego biznesmena polskiego pochodzenia, Thomasa Hanslę. - Myślę, że teraz kilka tygodni nam zajmie wycena akcji i sprecyzowanie dokładnych kwot, o których będziemy rozmawiać przy sprzedaży Górnika. Na pewno jesteśmy w stanie sprzedać pakiet kontrolny, ale tylko w przypadku absolutnie poważnej i gwarantowanej finansowej oferty – dodała Małgorzata Mańka-Szulik dla „DZ”.

Sam Lukas Podolski w ostatnich kilku tygodniach leczył kontuzję, której nabawił się 8 października w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Sonda
Czy Lukas Podolski powinien po zakończeniu kariery boiskowej zostać prezesem Górnika?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze