Legia PIEKLI SIĘ ze złości na sędziego! Po złożeniu protestu idzie za ciosem

2021-03-02 15:19 mil
Luquinhas
Autor: Cyfrasport Luquinhas

Sobotni mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa przyniósł ze sobą sporo kontrowersji. Mistrzowie Polski mieli ogromne pretensje do sędziego głównego tego starcia, Bartosza Frankowskiego, za sposób, w który prowadził zawody. Najpierw złożyli oficjalny protest w sprawie tego arbitra, ale to nie wszystko. Teraz postanowili wykonać także kolejny krok.

Niekiedy sposób sędziowania zawodów wzbudza jeszcze więcej emocji niż sam pojedynek piłkarski. Tak właśnie było w przypadku pojedynku na zabrzańskim stadionie. Na murawie lepsi okazali się przyjezdni z Warszawy, którzy pokonali Górnika 2:1, ale po końcOwym gwizdku i tak mieli mnóstwo pretensji do sędziego głównego zawodów, Bartosza Frankowskiego. W złożonym we wtorek proteście mistrzowie Polski poprosili, aby tego rozjemcy nie wyznaczać na pojedynki z ich udziałem.

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd Kazimierzowi Górskiemu - ZDJĘCIA

Ale to nie wszystko. Legia postanowiła pójść za ciosem i odwołała się od żółtej kartki, którą w Zabrzu otrzymał jeden z jej najlepszych zawodników - Luquinhas. Jest to o tyle istotna kwestia, że dla Brazylijczyka było to czwarte napomnienie w sezonie, co wyklucza go z weekendowego pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Warszawianie uważają jednak, że kartonik został pokazany niesłusznie i chcą powalczyć o jego anulowanie.

Echa pojedynku Górnika z Legią bez wątpienia będą jeszcze powracały w najbliższym czasie. Na tę chwilę nie wiadomo także jeszcze jak zachowa się Kolegium Sędziów i czy faktycznie Bartosz Frankowski nie będzie - przynajmniej w najbliższej przyszłości - wyznaczany na starcia z udziałem warszawskiego zespołu.

Grób Kazimierza Górskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze