Gol stadiony świata daje zwycięstwo Legii! Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

2021-07-24 21:59
Legia Warszawa - Wisła Płock
Autor: CyfraSport Legia Warszawa - Wisła Płock

Mistrzowie Polski wchodzą do gry w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Po pierwszych czterech meczach osiem zespołów miało po jednym punkcie. Przy Łazienkowskiej kibice byli świadkami pierwszego przekazania kompletu oczek na konto jednej z drużyn. Grająca w rezerwowym składzie Legia pokonała 1:0 Wisłę Płock. Decydującego, jedynego gola strzelił Ernest Muci. W końcówce było jednak gorąco! Zapis relacji na żywo Legia - Wisła poniżej!

Legia Warszawa - Wisła Płock 1:0 (1:0)

Bramki: 28' Muci

Kartki: Nawrocki, Jędrzejczyk - Lagator, Tomasik

Legia: Tobiasz – Skibicki (76' Jędrzejczyk), Rose, Nawrocki, Abu Hanna (80' Mladenović) – Kisiel, Slisz (57' Juranović) – Muci (80' Luquinhas), Josue, R. Lopes – Rosołek (80' Pekhart)

Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Krivotsyuk, Tomasik - Rasak, Lagator (46' Furman) - Szwoch (64' Kolar), Wolski (78' Susnjara), Kocyła (78' Cielemęcki) - Tuszyński (72' Warchoł)

Na żywo

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa - Wisła Płock. Początek spotkania o 20:00.

ZNAMY SKŁADY!

Legia: Tobiasz – Skibicki, Rose, Nawrocki, Abu Hanna – Kisiel, Slisz – Muci, Josue, R. Lopes – Rosołek

Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Krivotsyuk, Tomasik - Rasak, Lagator - Szwoch, Wolski, Kocyła - Tuszyński

Legia Warszawa zagra dziś w rezerwowym składzie. Wszystko z powodu walki o awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. To spotkanie już we wtorek!

Trener Maciej Bartoszek w rozmowie z TVP Sport przyznał, że jego zdaniem rozszerzenie ligi może dodać atrakcyjności!

Piłkarze już w tunelu!

Legioniści ruszają już na boisko!

Wisła też na murawie. Kapitanem "Nafciarzy" jest Jakub Rzeźniczak, znany kibicom przy Łazienkowskiej doskonale.

Czekamy na pierwszy gwizdek.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

3'

Tuszyński raboną zagrywał do Kocyły, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny dla Wisły Płock.

4'

Rzeźniczak dopadł do piłki w polu karnym po centrze z rogu, ale futbolówka mu odskoczyła.

7'

Abu Hanna wślizgiem powstrzymuje Kocyłę. Aut w okolicach środka pola dla Wisły Płock.

10'

Centra Abu Hanny ze skrzydła, ale oddalają zagrożenie obrońcy Wisły Płock.

12'

Prostopadłe zagranie do Rosołka, który był w asyście Rzeźniczaka. Przyjął i strzelił napastnik Legii - prosto w bramkarza.

13'

Znakomity pomysł na tę akcję miała Wisła Płock. Tuszyński zagrał do Tomasika, a ten dośrodkował zwrotnie do napastnika "Nafciarzy". Nieznacznie się minął z piłką snajper.

14'

Tuszyński uderza głową do bramki, ale w ostatniej chwili Legię ratuje Nawrocki. Ten wykopał piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

17'

Długa piłka do Rafy Lopesa, ale ten nie sięga piłki. To mogła być świetna okazja dla gospodarzy.

21'

Po dośrodkowaniu Tomasika jest rzut rożny dla Wisły Płock. Piłkę daleko ekspediują obrońcy.

24'

Na boisku dzieje się nieco mniej. Warto przypomnieć, jak piłkarze Legii uhonorowali kolegę z zespołu, Bartka Kapustkę.

27'

Wymieniają podania piłkarze Legii Warszawa. Powoli budują akcję gospodarze.

29' 1:0

GOOOOOOOOOOL!

FENOMENALNE trafienie Ernesta Muciego! Zszedł do prawnej nogi i huknął obok bramkarza. Ale gol!

30'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Lagator.

31'

Skibicki ostro wycięty przez Tomasika. Kolejna żółta kartka dla piłkarza Wisły Płock.

32'

Bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale na posterunku Kamiński.

34'

Nawrocki przegrał walkę z Tuszyńskim i musiał faulować zawodnika Wisły Płock. Żółta kartka.

36'

Skibicki huknął sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.

41'

Kolejna wrzutka Abu Hanny, kolejny raz radzą sobie z tym piłkarze gości.

42'

Stary wyga Rzeźniczak przepchnął Skibickiego w polu karnym Legii i uderzył głową. Pewnie łapie piłkę golkiper Legii.

45+1' 1:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Legia Warszawa prowadzi do przerwy 1:0. Jedynego gola strzelił Ernest Muci. Czy w drugiej połowie będzie jeszcze ciekawiej?

Rymowanki i zabawy słowne fanów PKO BP Ekstraklasy? Czas start.

Piłkarze wracają na boisko.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

47'

Gorący doping przy Łazienkowskiej. Powoli kreuję akcję Wisła Płock, ale traci futbolówkę Zbozień na rzecz Muciego.

50'

Szwoch poszukał uderzenia na bramkę ze skraju pola karnego. Futbolówka minimalnie minęła słupek.

53'

Josue zbierał się do strzału z piłki na skraju pola karnego. Trafił w rywala.

59'

Abu Hanna cierpi na murawie po starciu z Rzeźniczakiem. Potrzebna pomoc medyków.

61'

Legia szuka podań za plecy obrońców, ale nieco za mocna piłka do Skibickiego.

63'

Zmiana w zespole Wisły: schodzi Szwoch, wchodzi Kolar.

66'

Świetna obrona Tobiasza. Bramkarz Legii ratuje klub od straty bramki.

67'

Rasak strzela z dwudziestego metra. Za płasko i za słabo, by sprawić problemy Tobiaszowi.

68'

ROSOŁEK PADA W POLU KARNYM WISŁY! Ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

69'

ERNEST MUCI! Skibicki idealnie wyłożył piłkę koledze z zespołu, nie było nikogo dookoła, a ten nie trafia nawet w światło bramki. Fatalny strzał.

70'

Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry.

73'

Akcja Legii, ale mimo nawału piłkarzy strzał skierowany był zdecydowanie za szybko. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

75'

Absurdalny błąd Legii. Jedno podanie z własnego pola karnego i jest rzut rożny dla... Wisły Płock!

76'

Zmiana w zespole Legii: schodzi Skibicki, wchodzi Jędrzejczyk.

77'

Świetnie, czujnie Tobiasz. Ten wychodzi poza pole karne, by uprzedzić Wolskiego. I od razu kontra Legii. Rosołek fauluje przy dośrodkowaniu.

80'

Potrójna zmiana w Legii: schodzą Muci, Rosołek i Abu Hanna, wchodzą Luquinhas, Pekhart i Mladenović.

82'

Pierwsza akcja Luquinhasa. Brazylijczyk wpada między trzech obrońców i zostaje powstrzymany.

87'

Jeszcze kilka minut nadziei dla Wisły Płock. Czy "Nafciarze" urwą jeszcze punkty Legii Warszawa?

88'

POPRZECZKA PO STRZALE WISŁY PŁOCK! Fenomenalne uderzenie Cielemięckiego!

90'

Odzyskują piłkę zawodnicy Wisły Płock. Bez namysłu Warchoł uderza sprzed pola karnego. Nawrocki zablokował.

90'

Spalony uratował Kamińskiego! Bramkarz sfaulował wychodzącego na pustą bramkę Luquinhasa. To byłaby czerwona kartka.

90+2'

Furman upadł w polu karnym. Czy Jędrzejczyk faulował byłego piłkarza Legii, by sędzia podyktował jedenastkę? Trwa analiza VAR.

90+3'

Nie ma karnego! Gramy dalej!

90+5'

Ostatnie chwile meczu. Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

90+5' 1:0

KONIEC MECZU!

Pierwsze trzy punkty w nowym sezonie stały się faktem! Cztery dotychczasowe mecze zakończyły się remisami. Legia Warszawa po wygranej nad Wisłą Płock po pięknym golu strzelonym przez Ernesta Muciego nowym liderem PKO BP Ekstraklasy.

Mistrzowie Polski zaczynają nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Najlepsza drużyna minionego sezonu marzy o kolejnym tytule! By tak się stało, trzeba się będzie solidnie namęczyć przez kilka najbliższych miesięcy. Podopieczni Czesława Michniewicza są faworytami do tytułu, ale w momencie walki o europejskie puchary wpadki w lidze są możliwe! Zwłaszcza, że zespół będzie zmuszony do gry bez kontuzjowanego Bartosza Kapustki. Czy ekipa Nafciarzy z Płocka da radę to wykorzystać?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE