Legia Warszawa - Wisła Kraków

Autor: CYFRA SPORT

Legia zdominowała Pogoń! Lider w Warszawie

2017-04-02 0:48

Mecz Legia Warszawa - Pogoń Szczecin był dla "Wojskowych" szansą na zdobycie pierwszej pozycji w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Magiery wykorzystali ją i wygrali w sobotę z "Portowcami" 2:0. Legia całkowicie zdominowała gości. Po raz kolejny błyszczał Michał Kucharczyk, autor pierwszej bramki nowego lidera.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Bramki: Michał Kucharczyk ('63), Vadis Odjidja Ofoe ('78)

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk

Legia Warszawa: Malarz 5 - Dąbrowski 3, Jędrzejczyk 4, Rzeźniczak 3, Hlousek 5 - Guilherme 3 ('80 Nagy 3), Kopczyński 3 (86' Jodłowiec 3), Moulin 4, Ofoe 4 - Radović 5, Kucharczyk 5 (87' Vako 3)

Pogoń Szczecin: Słowik 4 - Fojut 3, Rudo 4, Frączczak 4, Kort 4 (69' Listkowski 3) - Delev 4 ('90 Kowalczyk 3), Drygas 3, Matynia 2 - Gyursco 3, Cyftci 3 ('80 Kitano 3), Matras 3

LOTTO Ekstraklasa ma nowego lidera! Legia Warszawa rozbiła Pogoń i po raz pierwszy w tym sezonie jest na pierwszej pozycji w tabeli.

Od pierwszych minut widać było wyraźną motywację podopiecznych Jacka Magiery. Gra kombinacyjna, pewne interwencje i kilka groźnych sytuacji - tak możemy podsumować początek spotkania w wykonaniu "Wojskowych". Później tempo spotkania wyraźnie opadło, jednak warszawska drużyna wciąż kontrolowała jego przebieg.

Goście nie wykorzystali kilku bardzo dobrych szans. Warto podkreślić, że w drużynie Pogonii błyszczęli Kort i Frączczak, jednak ich dyspozycja nie pomogła drużynie wywalczyć nawet remisu. W pierwszej połowie bardzo dobrze w bramce radził sobie Jakub Słowik.

Legia miała problemy z pokonaniem obrony gości, lecz jak już doskonale wiemy - "Kuchy" jest prawdziwą receptą na niemoc w ataku. Napastnik "Wojskowych" idealnie odnalazł się w polu karnym i wykończył świetną wrzutkę niezłomnego Adama Hlouska. To jego trzecia bramka w ostatnich dwóch meczach. Kucharczyk strzelił również dwa gole w pierwszej połowie spotkania, jednak w obu sytuacjach znajdował się na spalonym.

Bramka Ofoe przypieczętowała sukces Legii. Belg oddał mocny i nieprzyjemny strzał z dystansu, któryotarł się o obrońcę gości i całkowicie zaskoczył bramkarza. W 78. minucie Pogoń straciła wszelkie marzenia o jakichkolwiek punktach w Warszawie.