Lista Forbesa. Najlepsi napastnicy i obrońcy Ekstraklasy. Co za zaskoczenie!

Felicio Brown Forbes
Autor: Cyfrasport Felicio Brown Forbes

Każdego roku magazyn „Forbes” przygotowuje listę najbogatszych sportowców na świecie. My zatem również opublikujemy listę Forbesa. Specjalnie dla „Super Expressu” napastnik Wisły Kraków Felicio Brown Forbes wytypował po trzech najlepszych napastników i obrońców Ekstraklasy.

Kto najlepszym napastnikiem Ekstraklasy? Tutaj Brown Forbes miał pierwsze rozterki. - Początkowo na pierwszym miejscu chciałem umieścić Tomasa Pekharta – mówi nam Forbes. - Jego na pewno należy wyróżnić, bo strzela gole i to dużo, a za to nas, napastników się przecież rozlicza. Jest skuteczny, świetnie wykańcza akcje, lis pola karnego. Jednak w ostatniej chwili zmieniłem decyzję i daję go na miejscu drugim. Kto zatem jedynką? Na pierwszym miejscu umieszczę… siebie. Na pewno nie dlatego, że jestem samolubny, bo to nieprawda, ale po to trenuję i gram w piłkę od dziecka, żeby być na szczycie, prawda? (śmiech). Jestem zawodnikiem ambitnym i wciąż chcę być coraz lepszy – podkreśla Forbes.

Zdobył z Legią tytuł, a teraz odchodzi. Portugalczyk pożegnał mistrza Polski

Również z wytypowaniem trzeciego miejsca Brown Forbes miał trochę kłopotów. Do najniższej pozycji na podium w jego rankingu napastników kandydowało dwóch zawodników. - Trzeci będzie jednak Ivi Lopez. Dlatego, bo jest moim kolegą, ale też bardzo lubię jego styl gry. Gdyby miejsc na podium było więcej, załapałby się również Flavio Paixao – zaznacza Kostarykanin.

Kiedy Tomas Pekhart będzie gotowy do gry? Nowe informacje w sprawie zdrowia gwiazdy Legii

Tomas Pekhart, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart i Bartosz Kieliba

Jako napastnik Brown Forbes wciąż musi zmagać się z defensorami. Jednak na pierwszym miejscu na swojej liście najlepszych obrońców postawił na… kolegę z zespołu. - Zdecydowanie numerem jeden Maciej Sadlok. I to nie tylko dlatego, że jest moim kolegą z zespołu. To zawodnik uniwersalny, wytrzymały, silny, szybki. Każdemu ciężko się przeciwko niemu gra – twierdzi Felicio i szybko przechodzi do kolejnych miejsc. - Na drugim miejscu Michał Nalepa z Lechii Gdańsk. To bardzo silny zawodnik, nawet dla mnie, piłkarza, któremu krzepy nie brakuje. Prawdziwy boiskowy twardziel – podkreśla.

Peter Hyballa dla "SE": Moi piłkarze muszą grać jak diabły [DUŻY WYWIAD]

Podium na liście Forbesa wśród obrońców zamyka przedstawiciel mistrza Polski i lidera Ekstraklasy. - Artur Jędrzejczyk. Przede wszystkim jest doświadczony i również dzięki temu nie brakuje mu umiejętności ustawiania się. Poza tym klasycznie: silny, sprawny, nieprzyjemny dla każdego napastnika – kończy Forbes.

Były kadrowicz OPOWIADA O Paulo Sousie. Nie zgadniecie kogo przypominał selekcjoner

Maciej Sadlok
Autor: Cyfrasport Maciej Sadlok

Najlepsi napastnicy Ekstraklasy wg Forbesa

Felicio Brown Forbes (30 l., Wisła Kraków)

Po to trenuję i gram w piłkę od dziecka, żeby być na szczycie.

Tomas Pekhart (32 l., Legia Warszawa)

Skuteczny, świetnie wykańcza akcje, lis pola karnego.

Ivi Lopez (27 l., Raków Częstochowa)

To mój kolega, ale też bardzo lubię jego styl gry.

Najlepsi obrońcy Ekstraklasy wg Forbesa

Maciej Sadlok (32 l., Wisła Kraków)

Wytrzymały, silny, szybki. Każdemu ciężko się przeciwko niemu gra.

Michał Nalepa (26 l., Lechia Gdańsk)

Bardzo silny zawodnik, nawet dla mnie, piłkarza, któremu krzepy nie brakuje.

Artur Jędrzejczyk (34 l., Legia Warszawa)

Silny, sprawny, nieprzyjemny dla każdego napastnika.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze