Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

tajemnicza wypowiedź

Lukas Podolski tą wypowiedzą mógł zaniepokoić kibiców. Tajemnicza odpowiedź legendy. Niepewna przyszłość Niemca?

2023-07-17 8:51

Lukas Podolski rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu w barwach Górnika Zabrze. Niedawno stało się jasne, że mistrz świata z reprezentacją Niemiec w zespole z Górnego Śląska spędzi co najmniej dwa następne lata. Niektórzy fani mogą zadawać sobie pytania, co dalej z legendą? Na razie sam zainteresowany nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Piłkarz Górnika Zabrze Lukas Podolski zapewnił, że chce kontynuować karierę jeszcze przynajmniej przez dwa sezony. "Mój kontrakt obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Zobaczymy, co będzie później" - powiedział 38-letni były reprezentant Niemiec urodzony w Gliwicach. Mistrz świata z 2014 roku wziął udział w sobotnim sparingu Górnika z Schalke 04 Gelsenkirchen w austriackim Mittersill, przegranym przez zabrzan 0:5.

Podolski o przyszłości w Górniku. Nieco tajemniczości

Pierwszy mecz w ekstraklasie w sezonie 2023/24 Górnik rozegra w niedzielę z Radomiakiem Radom. Poprzednie rozgrywki zakończył na szóstym miejscu. "Będziemy walczyć o podobną lokatę. Wszystko powyżej jest nierealistyczne. Dystans do najlepszych ekip jest zbyt duży" - przyznał Podolski. Niemiec nigdy nie bronił wprawdzie barw Schalke, ale nie ukrywał, że żal mu z powodu spadku tego zespołu z niemieckiej ekstraklasy.

"Zawsze szkoda, gdy tak wielki zespół jak Schalke musi opuścić Bundesligę. Schalke należy się miejsce w elicie" - ocenił 130-krotny reprezentant Niemiec. W niedzielę, na zakończenie zgrupowania w Austrii, zespół trenera Jana Urbana wystąpi w towarzyskim turnieju "Pre-season Cup", w ramach którego zmierzy się z drużynami Hannover 96 oraz FC Koeln. Oba spotkania potrwają po 45 minut

Najnowsze