Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Lukas Podolski zabrał głos po niespodziewanym zwolnieniu Urbana. Brutalnie uciął teorie spiskowe

2022-06-15 22:04

Lukas Podolski to największa gwiazda Górnika Zabrze i w zasadzie całej Ekstraklasy, w której nigdy do tej pory nie grał mistrz świata. W samym klubie dochodzi jednak ostatnio do niezwykle zaskakujących wydarzeń. Tuż po rozpoczęciu przygotowań do sezonu wyrzucony został trener Jan Urban, choć wypełnił postawione przed nim zadania. Długo nie czekaliśmy na to, aby Lukas Podolski zabrał głos w sprawie tej decyzji.

Zwolnienie Jana Urbana było szokiem w zasadzie dla wszystkich – od samego trenera, po obserwatorów i dziennikarzy. Teraz trwa rozszyfrowanie powodów tej decyzji podjętej przez działaczy Górnika Zabrze i nic dziwnego, że fani chcą poznać zdanie na ten temat najważniejszego piłkarza tego klubu, czyli Lukasa Podolskiego. Były reprezentant Niemiec udzielił wywiadu portalowi WP SportoweFakty, w którym jednak nie chciał jednoznacznie ocenić tej sytuacji i chyba trudno mu się dziwić. Odniósł się jednak do teorii, że to właśnie on pośrednio mógł być odpowiedzialny za zwolnienie Jana Urbana!

Zamieszanie w Górniku: kto i dlaczego zwolnił Jana Urbana? Zagadka do ogarnięcia

Lukas Podolski ostro po zwolnieniu Urbana

W rozmowie z WP SportoweFakty Podolski nie chciał skrytykować lub pochwalić decyzji o zwolnieniu Urbana. – Taki jest piłkarski biznes. Czy to liga polska, czy liga niemiecka. Na całym świecie zwalnia się trenerów. Czasem powstaje przy tym zamieszanie, ale nam kłótnie w rodzinie Górnika w niczym teraz nie pomogą. Ja zawsze staram się patrzeć pozytywnie, do przodu… – odpowiedział dyplomatycznie Lukas Podolski

Ekspert TVP rozwścieczony po kuriozalnej decyzji. Napisał o żenadzie, to posunięcie trudno zrozumieć

Wyjaśnił, że rozmawiał z trenerem i pożegnał się, ale nie chciał się wypowiadać za włodarzy, którzy zwolnili Urbana bez pożegnania. Podolski został zapytany o to, że według niektórych, to właśnie były reprezentant Niemiec mógł mieć coś wspólnego ze zwolnieniem trenera. Na to odpowiedział już bardzo stanowczo!

 – To trzeba nie mieć mózgu, żeby coś takiego mówić! Generalnie to ja nie chcę dyskutować z kimś kto się kryje za jakimś pseudonimem na twitterze, czy facebooku. Jak ktoś chce, to zapraszam do klubu. Praca się znajdzie dla kogoś kto się zna lepiej. Ja zawsze mogę porozmawiać – odpowiedział Podolski.

Polacy pokazali JAJA! Komentarz po meczu Holandia-Polska | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze