Maciej Rosołek, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Maciej Rosołek cieszy się z bramki

Rosołek szybszy od legend Legii. Ile czasu Brychczy i Deyna potrzebowali na pierwszego gola?

2019-10-22 19:51

Maciej Rosołek (18 l.) to nowy bohater kibiców Legii. Nastolatek zaliczył wejście smoka, potrzebując niespełna trzech minut, aby w swoim debiucie strzelić zwycięską bramkę w starciu z Lechem Poznań (2:1). To jedno z mocniejszych wejść w historii klubu z Łazienkowskiej. Nawet takie legendy jak Lucjan Brychczy, Kazimierz Deyna czy Dariusz Dziekanowski czekały dłużej na premierowe trafienie.

Rosołek był szykowany do debiutu od dłuższego czasu. Odejście Carlitosa i Kulenovicia skróciło mu drogę do pierwszej drużyny i "uchroniło" przed wypożyczeniem do innego klubu. Niedawno na łamach "SE" przedstawialiśmy cztery największe skarby Legii, przewidując rychły debiut tego właśnie piłkarza.
Jak się okazuje, próżno znaleźć wśród najlepszych strzelców w historii Legii kogoś, kto tak szybko strzeliłby pierwszą bramkę. Lucjan Brychczy, czyli najlepszy snajper w historii Legii, trafił dopiero w piątym występie. Legendarny Kazimierz Deyna otworzył konto bramkowe w drugim spotkaniu, Kilku innych supersnajperów tego klubu jak Józef Nawrot, Dariusz Dziekanowski czy Ernest Pol trafiło wprawdzie w debiucie, ale każdy z nich potrzebował o wiele więcej minut niż Rosołek.
Oczywiście, to tylko statystyka, Rosołek jest dopiero na początku piłkarskiej drogi. Ale debiut i gol w tak ważnym meczu, w wieku 18 lat, miesiąca i 17 dni to bardzo dobry prognostyk. Bardzo jesteśmy ciekawi jak się potoczy dalej ta kariera.

Ile czasu potrzebowali superstrzelcy Legii na zdobycie pierwszego gola?
Lucjan Brychczy (226 goli dla Legii we wszystkich rozgrywkach) - pierwsza bramka w piątym meczu